Menu

U10 DRENGE (08) 5M

 

Holdet består af omkring 40 spillere og der er for tiden venteliste. Holdet har i efteråret deltaget i DBUs turnering med to hold. På B-niveau. I løbet af vinteren deltager holdet i DBU Vinterbold ligeledes med to hold. I løbet af vinteren træner holdet xxxxxxxxxxxxxxxx om tirsdagen og om torsdagen på kunstgræs i Fælledparken. Særligt entusiatiske spillere deltager desuden ved FCK-Skills om fredagen samme sted.

Jan Robert robert51@webspeed.dk 5042 6088
   

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Michael Pedersen
Træner
ingen pic
Rune Andersen

Spillerliste

ingen img
Adam Bang
ingen img
Alexander Jolin
ingen img
Andreas Arbo-Keep
ingen img
Arthur Clausen
ingen img
Arthur Voxtrup Holm
ingen img
Benjamin Kaas Sestoft
ingen img
Benjamin Milthers
ingen img
Benjamin Varming-Petersen
ingen img
bertram saabye hvitfeld hansen
ingen img
Christian Hansen
ingen img
Ejgil Ville Henriksen
ingen img
Elias Nonnemann
ingen img
Elias Pouliot Vestergaard
ingen img
Elias Vestergaard Sørensen
ingen img
Frederik Oettinger
ingen img
Glen Gröflin Corneliussen
ingen img
Hjalte Jørning Bille
ingen img
Hussein Al Balaawi
ingen img
Ivan Volf Vestergaard
ingen img
Jakob Mads Resen
ingen img
Jan Robert Petersen
ingen img
Jens Emil Vorm
ingen img
Johannes Petersen
ingen img
karl emil højen
ingen img
Karl Rumle Rundvald Empacher
ingen img
Kasra Bidokth
ingen img
Liam Eggert
ingen img
Logheth Anbu
ingen img
Ludvig Nøjgaard
ingen img
Marvin Kristensen
ingen img
Mathias Staberg-Pedersen
ingen img
Max Storm Teilmann Osgood
ingen img
Mikkel Kramp
ingen img
Nikolaj Andersen
ingen img
Otto Baake-Hansen
ingen img
Robert Blankholm Kellerup
ingen img
Sam Staunskær
ingen img
Sander Smidt
ingen img
Sejer Kolpen Vahebzadeh
ingen img
Sylvester Baad Andersen
ingen img
Theodor Nøglebæk
ingen img
Thomas Kjelsø Westwood
ingen img
Thorbjørn Korsgaard Berglund
ingen img
Yakob Sebastian Viggers Farup

Holdets aktiviteterU-10 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU10 Drenge (08) 5M B Efterår • Pulje 1

August 2017

FA 2000 (2)
Spillet
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Østerbro IF (2)

FB (2)
Spillet
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Østerbro IF (2)
September 2017

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Bk. Skjold (2)

B93
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

BK Stefan

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

KB (4)

Vanløse (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

CPH Youth FC

Østerbro IF (2)
24. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Vanløse I P

KB (3)

Bk Fix (2)
24. sep
Kl. 11.15
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
24. sep
Kl. 12.05
Hjemme
Vanløse I P

CIK
Oktober 2017

Østerbro IF (2)
8. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Kunst, KB, P. Bangs Vej

B.93 (2)

GVI (2)
8. okt
Kl. 13.50
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
8. okt
Kl. 14.40
Hjemme
Kunst, KB, P. Bangs Vej

Nørrebro United (2)

KampprogramU10 Drenge (08) 5M B Efterår • Pulje 2

August 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

BK Union

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Vestia

FB (1)
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (1)
September 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Holmens IA

HB

BK Hekla
Spillet
Ude
Holmens IA

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Holmens IA

CIK

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

Bk. Hellas

B.1908
Spillet
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

Nørrebro United (1)

Østerbro IF (1)
24. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Værkstedvej

Valby

Bk. Fremad Amager
24. sep
Kl. 13.50
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
24. sep
Kl. 14.40
Hjemme
Værkstedvej

KB
Oktober 2017

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Sundby Idrætspark

BK Skjold (1)

Tårnby FF (1)
7. okt
Kl. 11.15
Ude
Sundby Idrætspark

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 12.05
Hjemme
Sundby Idrætspark

Kastrup Bk.

KampprogramU10 Drenge (08) 5M C Efterår • Pulje 1

August 2017

KB (2)
Spillet
Ude
Kunst, Nørrebroparken

Østerbro IF (2)

Bk.Skjold
Spillet
Ude
Kunst, Nørrebroparken

Østerbro IF (2)

HIK (3)
Spillet
Ude
Kunst, Nørrebroparken

Østerbro IF (2)
September 2017

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Jens Jessens Vej

Nørrebro United (1)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Jens Jessens Vej

HIK (2)

Bispebjerg Bk. (2)
Spillet
Ude
Jens Jessens Vej

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

FB (2)

Bk. Skjold (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Værkstedvej

Dragør Bk.

Østerbro IF (2)
24. sep
Kl. 10.50
Hjemme
Værkstedvej

FA 2000 (2)

Valby (2)
24. sep
Kl. 11.40
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (2)
Oktober 2017

Østerbro IF (2)
7. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Fælledparken

Bk. Pioneren

Østerbro IF (2)
7. okt
Kl. 13.50
Hjemme
Fælledparken

Nørrebro United (2)

B 1903 (2)
7. okt
Kl. 14.40
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)

KampprogramU10 Drenge (08) 5M C Efterår • Pulje 2

August 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Bk Fix

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Vestia

FB (1)
Spillet
Ude
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Østerbro IF (1)
September 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Husumparken

Husum Bk

Bk. Hekla
Spillet
Ude
Husumparken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Husumparken

Nørrebro United (3)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

Bk. Hellas

B.1908
Spillet
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

BK Union

Østerbro IF (1)
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Værkstedvej

Valby (1)

Fremad Amager
24. sep
Kl. 10.50
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
24. sep
Kl. 11.40
Hjemme
Værkstedvej

KFUM
Oktober 2017

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Sundby Idrætspark

Bk. Skjold (1)

Tårnby FF
7. okt
Kl. 11.15
Ude
Sundby Idrætspark

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 12.05
Hjemme
Sundby Idrætspark

Kastrup Bk.