Menu

U10 DRENGE (08) 5M

 

Holdet består af omkring 40 spillere og der er for tiden venteliste. Holdet har i efteråret deltaget i DBUs turnering med to hold. På B-niveau. I løbet af vinteren deltager holdet i DBU Vinterbold ligeledes med to hold. I løbet af vinteren træner holdet xxxxxxxxxxxxxxxx om tirsdagen og om torsdagen på kunstgræs i Fælledparken. Særligt entusiatiske spillere deltager desuden ved FCK-Skills om fredagen samme sted.

Jan Robert robert51@webspeed.dk 5042 6088
   

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Michael Pedersen
Træner
ingen pic
Rune Andersen

Spillerliste

ingen img
Adam Bang
ingen img
Alexander Jolin
ingen img
Andreas Arbo-Keep
ingen img
Arthur Clausen
ingen img
Arthur Voxtrup Holm
ingen img
Benjamin Kaas Sestoft
ingen img
Benjamin Milthers
ingen img
Benjamin Varming-Petersen
ingen img
bertram saabye hvitfeld hansen
ingen img
Christian Hansen
ingen img
Christopher Lavigné
ingen img
Ejgil Ville Henriksen
ingen img
Elias Nonnemann
ingen img
Elias Pouliot Vestergaard
ingen img
Elias Vestergaard Sørensen
ingen img
Frederik Oettinger
ingen img
Glen Gröflin Corneliussen
ingen img
Hjalmar Poulsen
ingen img
Hjalte Jørning Bille
ingen img
Hussein Al Balaawi
ingen img
Ivan Volf Vestergaard
ingen img
Jakob Mads Resen
ingen img
Jan Robert Petersen
ingen img
Jens Emil Vorm
ingen img
karl emil højen
ingen img
Karl Rumle Rundvald Empacher
ingen img
Kasra Bidokth
ingen img
Liam Eggert
ingen img
Logheth Anbu
ingen img
Ludvig Nøjgaard
ingen img
Marvin Kristensen
ingen img
Max Storm Teilmann Osgood
ingen img
Mikkel Kramp
ingen img
Nikolaj Andersen
ingen img
Otto Baake-Hansen
ingen img
Robert Blankholm Kellerup
ingen img
Sander Smidt
ingen img
Sejer Kolpen Vahebzadeh
ingen img
Sylvester Baad Andersen
ingen img
Theodor Nøglebæk
ingen img
Thomas Kjelsø Westwood
ingen img
Thorbjørn Korsgaard Berglund
ingen img
Yakob Sebastian Viggers Farup

Holdets aktiviteterU-10 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 6

November 2017

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

Bk. Skjold

AB Tårnby (2)
Spillet
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Østerbro IF

Fremad Valby
Spillet
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

Lyngby Boldklub 1921

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 9

November 2017

Tårnby FF
Spillet
Ude
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg

Hellas

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg

Kastrup Bk.

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 13

November 2017

CPH Youth FC
Spillet
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Tårnby FF

Herlufsholm GF (2)
Spillet
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Kunst, Fælledparken

BK Fix (1)

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6

Januar 2018

Lyngby Boldklub 1921
28. jan
Kl. 09.00
Ude
Kunst, Tårnby Stadion

Østerbro IF

Østerbro IF
28. jan
Kl. 09.18
Hjemme
Kunst, Tårnby Stadion

Bk. Skjold

AB Tårnby (2)
28. jan
Kl. 09.54
Ude
Kunst, Tårnby Stadion

Østerbro IF

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 13

Januar 2018

Østerbro IF
28. jan
Kl. 10.00
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

BK Fix (1)

RB 1906
28. jan
Kl. 10.18
Ude
Kunst, Lundehusparken

Østerbro IF

Tårnby FF
28. jan
Kl. 10.36
Ude
Kunst, Lundehusparken

Østerbro IF

Østerbro IF
28. jan
Kl. 11.12
Hjemme
Kunst, Lundehusparken

CPH Youth FC

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9

Januar 2018

Tårnby FF
28. jan
Kl. 09.00
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
28. jan
Kl. 09.18
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

Hellas

Kastrup Bk.
28. jan
Kl. 09.54
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
28. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

BK Frem

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 5

November 2017

Østerbro IF
26. nov
Kl. 16.18
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Lyngby Boldklub 1921

Vanløse
26. nov
Kl. 16.36
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

Lyngby Boldklub 1921
26. nov
Kl. 17.12
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

Østerbro IF
26. nov
Kl. 17.30
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Vanløse

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 13

November 2017

Østerbro IF
26. nov
Kl. 09.00
Hjemme
Strøbyhallen Kunstgræs

AIK 65 Strøby Fodbold

Næstved I.F.
26. nov
Kl. 09.18
Ude
Strøbyhallen Kunstgræs

Østerbro IF

BK Fix (2)
26. nov
Kl. 09.54
Ude
Strøbyhallen Kunstgræs

Østerbro IF

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8

November 2017

Skovshoved IF
26. nov
Kl. 11.30
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
26. nov
Kl. 12.24
Hjemme
Skovshoved I P

Tårnby FF

BK Avarta (2)
26. nov
Kl. 12.42
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF (1)

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 5

Februar 2018

Østerbro IF
4. feb
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Vanløse I P

Vanløse

Lyngby Boldklub 1921
4. feb
Kl. 09.18
Ude
Kunst, Vanløse I P

Østerbro IF

Vanløse
4. feb
Kl. 09.54
Ude
Kunst, Vanløse I P

Østerbro IF

Østerbro IF
4. feb
Kl. 10.12
Hjemme
Kunst, Vanløse I P

Lyngby Boldklub 1921

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 13

Februar 2018

Næstved I.F.
4. feb
Kl. 16.00
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

Østerbro IF
4. feb
Kl. 16.18
Hjemme
Kunst, Fælledparken

AIK 65 Strøby Fodbold

Østerbro IF
4. feb
Kl. 17.12
Hjemme
Kunst, Fælledparken

BK Fix (2)

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 8

Februar 2018

Tårnby FF
4. feb
Kl. 09.00
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
4. feb
Kl. 09.18
Hjemme
Avedøre Stadion Kunstgræs

Skovshoved IF

BK Avarta (2)
4. feb
Kl. 09.54
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
4. feb
Kl. 10.12
Hjemme
Avedøre Stadion Kunstgræs

Rosenhøj BK

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 4

December 2017

Valby
10. dec
Kl. 09.00
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Østerbro IF

Østerbro IF
10. dec
Kl. 09.36
Hjemme
Kunst, Jens Jessens Vej

FA 2000

Østerbro IF
10. dec
Kl. 09.54
Hjemme
Kunst, Jens Jessens Vej

Sundby Bk.

Kastrup Bk.
10. dec
Kl. 10.12
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Østerbro IF

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 11

December 2017

Østerbro IF
10. dec
Kl. 16.18
Hjemme
Kunst, Fælledparken

BK Hellas

Bk. Skjold (1)
10. dec
Kl. 16.36
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

Østerbro IF
10. dec
Kl. 16.54
Hjemme
Kunst, Fælledparken

B.93 (1)

CIK (1)
10. dec
Kl. 17.12
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 3

December 2017

Østerbro IF (1)
10. dec
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

FC Holte

Østerbro IF (1)
10. dec
Kl. 09.36
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

B.1908

Gladsaxe-Hero BK
10. dec
Kl. 09.54
Ude
Kunst, Sundby Idrætspark

Østerbro IF (1)

KampprogramU10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 4

Marts 2018

Østerbro IF
4. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Sundby/Kløvermarken

Sundby Bk.

Kastrup Bk.
4. mar
Kl. 09.18
Ude
Kunst, Sundby/Kløvermarken

Østerbro IF

FA 2000
4. mar
Kl. 09.36
Ude
Kunst, Sundby/Kløvermarken

Østerbro IF

Østerbro IF
4. mar
Kl. 10.12
Hjemme
Kunst, Sundby/Kløvermarken

Valby

KampprogramU10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 11

Marts 2018

Østerbro IF
4. mar
Kl. 16.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

B.93 (1)

CIK (1)
4. mar
Kl. 16.18
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

Østerbro IF
4. mar
Kl. 16.36
Hjemme
Kunst, Fælledparken

BK Hellas

Bk. Skjold (1)
4. mar
Kl. 16.54
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

KampprogramU10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3

Marts 2018

B.1908
4. mar
Kl. 09.00
Ude
Gladsaxe stadion Kunstgræs

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
4. mar
Kl. 09.18
Hjemme
Gladsaxe stadion Kunstgræs

FC Holte

Østerbro IF (1)
4. mar
Kl. 10.12
Hjemme
Gladsaxe stadion Kunstgræs

Gladsaxe-Hero BK