Menu

U6 DRENGE (12) 3M

Spillerliste

profil
Abel damsbo
ingen img
Adrian Hansnæs
ingen img
Albert Arrey Sørensen
ingen img
Christian Krogh Vind
ingen img
Daniel Cederstrand
ingen img
Daníel Thor Hilmarsson
ingen img
Emil Cavling
ingen img
Felix Steen Stokkebro
ingen img
Harald Haldager
ingen img
Holger Morris Klee-Møller
ingen img
Holger Wernberg Sørensen
ingen img
Isak Ramesh Drejer
ingen img
Jacob Vilhardt
ingen img
Jamal Ahmed
ingen img
Julius Christensen
ingen img
Lauritz Leer
ingen img
Loui Poulsen
ingen img
Louis Abildtrup
ingen img
Magnus Møller Thyrsted
ingen img
Malthe Schmidt Hald Olesen
ingen img
Matéo Ziadé
ingen img
Noah Lund Verdel-Povlsen
ingen img
Noah Pedersen
ingen img
Noah Simon Heimer Bundgård
ingen img
Samuel Thaaning Dellagi
ingen img
Sebastian Sandri
ingen img
Silas Juhl
ingen img
Simon Hjort
ingen img
Simon Richard Friis Borg
ingen img
Sophus Vorm
ingen img
Sylvester Larsen
ingen img
Søren Awasho Viggers Farup
ingen img
Theodore Banerjee
ingen img
Thomas Fausto
ingen img
Thor Lundorf Jørgensen
ingen img
Viggo Jensen
ingen img
Villads Aksel Nielsen
ingen img
Vincent Klintø
ingen img
Vinter Fjeldstad
ingen img
William Krogh Vind
ingen img
William Westwood

Holdets aktiviteterU-6 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 1

August 2017

Østerbro IF (2)
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Hekla Park

Bk. Hekla (2)

Vanløse (3)
26. aug
Kl. 10.40
Ude
Hekla Park

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
26. aug
Kl. 11.20
Hjemme
Hekla Park

BK Skjold (3)
September 2017

Østerbro IF (2)
2. sep
Kl. 12.31
Hjemme
Hekla Park

KB (12)

Østerbro IF (2)
2. sep
Kl. 13.30
Hjemme
Hekla Park

Nørrebro United (2)

BK Skjold (2)
2. sep
Kl. 14.10
Ude
Hekla Park

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
16. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Engdraget

FA 2000 (3)

Bk. Hellas (2)
16. sep
Kl. 11.40
Ude
Engdraget

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
23. sep
Kl. 10.01
Hjemme
B1903

Kastrup (2)

Østerbro IF (2)
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
B1903

FB (2)

B 1903 (3)
23. sep
Kl. 11.40
Ude
B1903

Østerbro IF (2)
Oktober 2017

Østerbro IF (2)
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Fælledparken

KB (11)

Østerbro IF (2)
7. okt
Kl. 10.40
Hjemme
Fælledparken

HIK (3)

KB (10)
7. okt
Kl. 11.20
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)

KampprogramU6 Drenge (12) 3M Efterår • Pulje 2

August 2017

Østerbro IF (1)
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Rødovre Stadion

BK Rødovre (1)

Østerbro IF (1)
27. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Rødovre Stadion

Vestia

FB (1)
27. aug
Kl. 11.20
Ude
Rødovre Stadion

Østerbro IF (1)
September 2017

Østerbro IF (1)
2. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Husumparken

Nørrebro United (1)

Bk. Hekla (1)
2. sep
Kl. 13.10
Ude
Husumparken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
2. sep
Kl. 13.50
Hjemme
Husumparken

KB (4)

Østerbro IF (1)
16. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Engdraget

Bk. Hellas (1)

B.1908
16. sep
Kl. 11.00
Ude
Engdraget

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
16. sep
Kl. 11.40
Hjemme
Engdraget

KB (5)

Østerbro IF (1)
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Sundby Idrætspark

Valby

BK Union
23. sep
Kl. 10.40
Ude
Sundby Idrætspark

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
23. sep
Kl. 11.20
Hjemme
Sundby Idrætspark

Husum Bk
Oktober 2017

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 12.31
Hjemme
Kunst, Bavnehøj IA

BK Skjold (1)

BK Fix (1)
7. okt
Kl. 13.30
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 14.10
Hjemme
Kunst, Bavnehøj IA

Kastrup (1)

Seneste nyheder

  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016 i København: Østerbro IF
  • Senior fodbold
    M+65 og M+70 træner hver mandag og torsdag formiddag
  • Klubnyt
    Casper Christensen stopper som sportschef i Østerbro IF.
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Nyt fra Bestyrelsen
  • Klubnyt
    Flot fortjeneste til U13 drengene
  • Ungdomsfodbold
    DBU sommer Fodboldskole - 25 års jubilæum