Menu

U7 DRENGE (11) 3M

Cord Focke Rasted cf@lct.de 2020 4114
Christian Vinter christian.vinter@gmail.com 3158 7252
Lars Nordahl Lemvigh larsnordahllemvigh@gmail.com 2479 1776
Lars Sørensen Helen.lars@gmail.com 4026 7430
Morten Karsdal mk@Nordicbioscience.com 2190 0221
Stig Stender Sapru sss@solvexis.dk 9955 7652
Flemming Pedersen jandacampos@hotmail.com 2547 2928

Spillerliste

ingen img
Adam Bidstrup
ingen img
Adam Lawsen
ingen img
Alexander Grøn Schramm
ingen img
Alfred Christoffersen
ingen img
Alfred Karsdal
profil
Arthur Find Laerkholm
ingen img
Bastian Sand Lassen
ingen img
Bastian Zacho
ingen img
Bernhard Christoffersen
ingen img
Bjørn Petersen
ingen img
Casper Smith
ingen img
Cornelius Rasmussen
ingen img
Daniel William Brøgger
ingen img
Divine Chibuike Igbokwe
ingen img
Edvard Ustrup
ingen img
Egon Schultz
ingen img
Emma Michalina Niezborala
ingen img
Grégoire Bouteiller
ingen img
Gustav Bladt
ingen img
Herman Skyum
ingen img
Hugo Albert Rosted
ingen img
Jacob Lemvigh
ingen img
Jeppe Bjørn Agerlund Nielsen
ingen img
Jeppe Fog-Petersen
ingen img
Johan Vinter
ingen img
Julius Sundstrøm
ingen img
Kjartan Eiriksson
ingen img
Leon Fenger
ingen img
Malte Berg Priess
ingen img
Mark Connor Sørensen
ingen img
Max Backman Christiansen
ingen img
Mohamed Daud
ingen img
Molly Stender Sapru
ingen img
Morten Karsdal
ingen img
Nikolai Giørtz-Behrens
ingen img
Oskar Holst Christoffersen
ingen img
Otto Mathias Karskov
ingen img
Peter Ingemann Andersen
ingen img
Peter Krohn
ingen img
Rune Fog-Petersen
ingen img
Sebastian Beck
ingen img
Sebastian Breum Lizeca-Andersen
ingen img
Sebastian Kyst
ingen img
Sigurd Chahboun
ingen img
Simon Schousboe
ingen img
Storm Nonnemann
ingen img
Theodor Harvey
ingen img
Thomas Brøndum Kühl
ingen img
Tobias Campos Pedersen
ingen img
Valdemar Oftedal Wulff
ingen img
Valentine Napoly
ingen img
Viggo Hove
ingen img
Vitus Kieffer-Rasch
ingen img
William Knút Jakobsen

Holdets aktiviteterU-7 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 1

August 2017

Østerbro IF (4)
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Fælledparken

B.93 (6)

Østerbro IF (4)
27. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Fælledparken

Bk Fix (2)

Nørrebro United (2)
27. aug
Kl. 11.20
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (4)
September 2017

Østerbro IF (4)
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Tingbjerg I P

Bk. Skjold (4)

Vanløse (4)
3. sep
Kl. 10.40
Ude
Tingbjerg I P

Østerbro IF (4)

Østerbro IF (4)
3. sep
Kl. 11.20
Hjemme
Tingbjerg I P

KB (12)

Østerbro IF (4)
17. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

BK Skjold

HIK (4)
17. sep
Kl. 11.00
Ude
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Østerbro IF (4)

Østerbro IF (4)
23. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Fælledparken

KB (11)

HIK (5)
23. sep
Kl. 13.10
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (4)
Oktober 2017

Østerbro IF (4)
8. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Skovshoved I P

Brønshøj BK (2)

FB (3)
8. okt
Kl. 11.00
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF (4)

Østerbro IF (4)
8. okt
Kl. 11.40
Hjemme
Skovshoved I P

Skovshoved IF (3)

KampprogramU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 3

August 2017

Østerbro IF (2)
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Værkstedvej

Nørrebro United (3)

Østerbro IF (2)
27. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Værkstedvej

Vanløse (5)

FB (2)
27. aug
Kl. 11.20
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (2)
September 2017

Østerbro IF (2)
3. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Tingbjerg I P

KB (7)

Bk. Hekla (2)
3. sep
Kl. 13.10
Ude
Tingbjerg I P

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
3. sep
Kl. 13.50
Hjemme
Tingbjerg I P

KB (8)

Østerbro IF (2)
16. sep
Kl. 12.31
Hjemme
Engdraget

Bk. Hellas (2)

B.1908 (2)
16. sep
Kl. 13.30
Ude
Engdraget

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
23. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Fælledparken

Valby (2)

Bk. Fremad Amager (2)
23. sep
Kl. 13.10
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
23. sep
Kl. 13.50
Hjemme
Fælledparken

AB Tårnby (2)
Oktober 2017

Østerbro IF (2)
8. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Vanløse I P

Brønshøj BK (3)

B 93 (4)
8. okt
Kl. 11.00
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
8. okt
Kl. 11.40
Hjemme
Vanløse I P

Kastrup Bk. (2)

KampprogramU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 4

August 2017

Østerbro IF (1)
27. aug
Kl. 12.30
Hjemme
Værkstedvej

Nørrebro United (4)

Østerbro IF (1)
27. aug
Kl. 13.10
Hjemme
Værkstedvej

Vestia

FB (1)
27. aug
Kl. 13.50
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (1)
September 2017

Østerbro IF (1)
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

Ørestad IF

Bk. Hekla (1)
3. sep
Kl. 10.40
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
3. sep
Kl. 11.20
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

KB (6)

Østerbro IF (1)
16. sep
Kl. 12.31
Hjemme
Engdraget

Bk. Hellas (1)

B.1908 (1)
16. sep
Kl. 13.30
Ude
Engdraget

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Fælledparken

Valby (1)

Bk. Fremad Amager (1)
23. sep
Kl. 10.40
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
23. sep
Kl. 11.20
Hjemme
Fælledparken

AB Tårnby (1)
Oktober 2017

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Kunst, Bavnehøj IA

B 93 (3)

Tårnby FF
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 11.40
Hjemme
Kunst, Bavnehøj IA

KB (5)

KampprogramU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 5

August 2017

Østerbro IF (3)
27. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Valby IP, tribunen

Nørrebro United (5)

Østerbro IF (3)
27. aug
Kl. 10.40
Hjemme
Valby IP, tribunen

Bk. Fremad Valby (2)

Vanløse (2)
27. aug
Kl. 11.20
Ude
Valby IP, tribunen

Østerbro IF (3)
September 2017

Østerbro IF (3)
3. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Røllikevej

Aakanden GF (2)

Østerbro IF (3)
3. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Røllikevej

Hvidovre IF (2)

KB (3)
3. sep
Kl. 11.40
Ude
Røllikevej

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
17. sep
Kl. 10.40
Hjemme
Ordrup Skole

HIK (2)

B 1903 (2)
17. sep
Kl. 11.20
Ude
Ordrup Skole

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
23. sep
Kl. 10.01
Hjemme
Fælledparken

KB (4)

Østerbro IF (3)
23. sep
Kl. 11.00
Hjemme
Fælledparken

Dragør Bk. (2)

Kastrup Bk. (3)
23. sep
Kl. 11.40
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (3)
Oktober 2017

Østerbro IF (3)
8. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Skovshoved I P

Skovshoved IF (2)

Østerbro IF (3)
8. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Skovshoved I P

Bk. Skjold (2)

B 93 (2)
8. okt
Kl. 11.40
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF (3)

Seneste nyheder

  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016 i København: Østerbro IF
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Nyt fra Bestyrelsen
  • Klubnyt
    Flot fortjeneste til U13 drengene
  • Ungdomsfodbold
    DBU sommer Fodboldskole - 25 års jubilæum
  • Klubnyt
    Kontoret holder ferielukket fra mandag d. 3. juli til og med fredag d. 14. juli.
  • Klubnyt
    Ungdomssportschef Jørgen Søgaard stopper i klubben