Menu

U7 DRENGE (11) 3M

 Jan Christensen  jch@plwn.ku.dk 9356 3559 
 Robert Fausto fausto.robert@gmail.com 2513 2694
 Lars Pedersen ltp81@hotmail.dk 5299 2897

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Lars Pedersen

Spillerliste

ingen img
Albert Arrey Sørensen
ingen img
Christian Krogh Vind
ingen img
Daniel Cederstrand
ingen img
Emil Cavling
ingen img
Felix Steen Stokkebro
ingen img
Harald Haldager
ingen img
Holger Morris Klee-Møller
ingen img
Holger Wernberg Sørensen
ingen img
Isak Ramesh Drejer
ingen img
Jacob Vilhardt
ingen img
Jamal Ahmed
ingen img
Johan Lunddahl
ingen img
Julius Christensen
ingen img
Lauritz Leer
ingen img
Loui Poulsen
ingen img
Louis Abildtrup
ingen img
Magnus Møller Thyrsted
ingen img
Malthe Schmidt Hald Olesen
ingen img
Matéo Ziadé
ingen img
Noah Lund Verdel-Povlsen
ingen img
Noah Pedersen
ingen img
Noah Simon Heimer Bundgård
ingen img
Samuel Thaaning Dellagi
ingen img
Sebastian Sandri
ingen img
Silas Juhl
ingen img
Simon Hjort
ingen img
Simon Richard Friis Borg
ingen img
Sophus Vorm
ingen img
Sylvester Larsen
ingen img
Søren Awasho Viggers Farup
ingen img
Theodore Banerjee
ingen img
Thomas Fausto
ingen img
Thor Lundorf Jørgensen
ingen img
Viggo Jensen
ingen img
Villads Aksel Nielsen
ingen img
Vincent Klintø
ingen img
Vinter Fjeldstad
ingen img
William Krogh Vind
ingen img
William Westwood

Holdets aktiviteterU-7 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 1

August 2017

Østerbro IF (4)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

B.93 (6)

Østerbro IF (4)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Bk Fix (2)

Nørrebro United (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (4)
September 2017

Østerbro IF (4)
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

Bk. Skjold (4)

Vanløse (4)
Spillet
Ude
Tingbjerg I P

Østerbro IF (4)

Østerbro IF (4)
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

KB (12)

Østerbro IF (4)
Spillet
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

BK Skjold

Østerbro IF (4)
Spillet
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

FA 2000 (1)

Østerbro IF (4)
23. sep
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

KB (11)

HIK (5)
23. sep
Kl. 09.40
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF (4)

Østerbro IF (4)
23. sep
Kl. 10.20
Hjemme
Kunst, Fælledparken

FA 2000 (4)
Oktober 2017

Østerbro IF (4)
8. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Tingbjerg I P

Brønshøj BK (2)

FB (3)
8. okt
Kl. 11.00
Ude
Tingbjerg I P

Østerbro IF (4)

KampprogramU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 3

August 2017

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Værkstedvej

Vanløse (5)

FB (2)
Spillet
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (2)
September 2017

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

KB (7)

Bk. Hekla (2)
Spillet
Ude
Tingbjerg I P

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

KB (8)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Engdraget

Bk. Hellas (2)

B.1908 (2)
Spillet
Ude
Engdraget

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Engdraget

Hellas

Østerbro IF (2)
23. sep
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Valby (2)

Bk. Fremad Amager (2)
23. sep
Kl. 09.40
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
23. sep
Kl. 10.20
Hjemme
Kunst, Fælledparken

AB Tårnby (2)
Oktober 2017

Østerbro IF (2)
8. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Vanløse I P

Brønshøj BK (3)

B 93 (4)
8. okt
Kl. 11.00
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
8. okt
Kl. 11.40
Hjemme
Vanløse I P

Kastrup Bk. (2)

KampprogramU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 4

August 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Værkstedvej

Nørrebro United (4)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Værkstedvej

Vestia (1)

FB (1)
Spillet
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (1)
September 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

Ørestad IF

Bk. Hekla (1)
Spillet
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

KB (6)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Engdraget

Bk. Hellas (1)

B.1908 (1)
Spillet
Ude
Engdraget

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Engdraget

FA 2000 (2)

Østerbro IF (1)
23. sep
Kl. 09.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Valby (1)

Bk. Fremad Amager (1)
23. sep
Kl. 09.40
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
23. sep
Kl. 10.20
Hjemme
Kunst, Fælledparken

AB Tårnby (1)
Oktober 2017

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Kunst, Bavnehøj IA

B 93 (3)

Tårnby FF
7. okt
Kl. 11.00
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
7. okt
Kl. 11.40
Hjemme
Kunst, Bavnehøj IA

KB (5)

KampprogramU7 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 5

August 2017

Østerbro IF (3)
Spillet
Hjemme
Bavnehøj Idrætsanlæg

Skjold 5

Vanløse (2)
Spillet
Ude
Bavnehøj Idrætsanlæg

Østerbro IF (3)
September 2017

Østerbro IF (3)
Spillet
Hjemme
Røllikevej

Aakanden GF (2)

Østerbro IF (3)
Spillet
Hjemme
Røllikevej

Hvidovre IF (2)

KB (3)
Spillet
Ude
Røllikevej

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
Spillet
Hjemme
Ordrup Skole

Vestia (2)

B 1903 (2)
Spillet
Ude
Ordrup Skole

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
23. sep
Kl. 09.01
Hjemme
Kunst, Fælledparken

KB (4)

Østerbro IF (3)
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Dragør Bk. (2)

Kastrup Bk. (3)
23. sep
Kl. 10.40
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF (3)
Oktober 2017

Østerbro IF (3)
8. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Skovshoved I P

Skovshoved IF (2)

Østerbro IF (3)
8. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Skovshoved I P

Bk. Skjold (2)

B 93 (2)
8. okt
Kl. 11.40
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF (3)