Menu

U8 DRENGE (10) 5M

 

 Michael Beck Mib@beckit.dk 2129 9040

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Cord Focke Rosted
Træner
ingen pic
Christian Vinter
Træner
profil
Lars Nordahl Lemvigh
Træner
ingen pic
Morten Karsdal
Træner
ingen pic
Stig Stender Sapru

Spillerliste

ingen img
Adam Bidstrup
ingen img
Adam Lawsen
ingen img
Adrian Hansnæs
ingen img
Alexander Grøn Schramm
ingen img
Alfred Karsdal
profil
Arthur Find Laerkholm
ingen img
Bastian Sand Lassen
ingen img
Bastian Zacho
ingen img
Bjørn Petersen
ingen img
Casper Smith
ingen img
Cornelius Rasmussen
ingen img
Daniel William Brøgger
ingen img
Divine Chibuike Igbokwe
ingen img
Emma Michalina Niezborala
ingen img
Grégoire Bouteiller
ingen img
Gustav Bladt
ingen img
Herman Skyum
ingen img
Hugo Albert Rosted
ingen img
Jacob Lemvigh
ingen img
Jeppe Bjørn Agerlund Nielsen
ingen img
Jeppe Fog-Petersen
ingen img
Johan Vinter
ingen img
Julius Sundstrøm
ingen img
Kjartan Eiriksson
ingen img
Leon Fenger
ingen img
Lui Lamborg
ingen img
Malte Berg Priess
ingen img
Marius Børresen Vith
ingen img
Mark Connor Sørensen
ingen img
Max Backman Christiansen
ingen img
Mert Mustafa Colak
ingen img
Mohamed Daud
ingen img
Molly Stender Sapru
ingen img
Mustafa Bangin
ingen img
Nikolai Giørtz-Behrens
ingen img
Oskar Holst Christoffersen
ingen img
Otto Mathias Karskov
ingen img
Peter Ingemann Andersen
ingen img
Peter Krohn
ingen img
Rune Fog-Petersen
ingen img
Sebastian Beck
ingen img
Sebastian Breum Lizeca-Andersen
ingen img
Simon Schousboe
ingen img
Storm Nonnemann
ingen img
Thomas Brøndum Kühl
ingen img
Tobias Campos Pedersen
ingen img
Valdemar Oftedal Wulff
ingen img
Valentine Napoly
ingen img
William Knút Jakobsen

Holdets aktiviteterU-8 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 3

November 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Kunstbane 1, Kløvermarken

FB (1)

KB (1)
Spillet
Ude
Kunstbane 1, Kløvermarken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Kunstbane 1, Kløvermarken

CIK

B.93 (1)
Spillet
Ude
Kunstbane 1, Kløvermarken

Østerbro IF (1)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 4

November 2017

FB (2)
Spillet
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

KB (2)
Spillet
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

B.93 (2)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 5

November 2017

KB (3)
Spillet
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
Spillet
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

B 93 (3)

Østerbro IF (3)
Spillet
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

FB (3)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3

Januar 2018

CIK
28. jan
Kl. 12.00
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
28. jan
Kl. 12.18
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

KB (1)

FB (1)
28. jan
Kl. 12.54
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
28. jan
Kl. 13.12
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

B.93 (1)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4

Januar 2018

FB (2)
28. jan
Kl. 12.00
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
28. jan
Kl. 12.36
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

B.93 (2)

Østerbro IF (2)
28. jan
Kl. 12.54
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

KB (2)

FA 2000 (2)
28. jan
Kl. 13.12
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5

Januar 2018

FB (3)
27. jan
Kl. 14.30
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
27. jan
Kl. 14.48
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

FA 2000 (1)

B 93 (3)
27. jan
Kl. 15.24
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
27. jan
Kl. 15.42
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

KB (3)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1

November 2017

FB (1)
26. nov
Kl. 13.45
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
26. nov
Kl. 14.21
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Gilleleje FK

Østerbro IF (2)
26. nov
Kl. 14.39
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

KB (1)

Lyngby Boldklub 1921
26. nov
Kl. 14.57
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 4

November 2017

GVI
26. nov
Kl. 16.00
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
26. nov
Kl. 16.36
Hjemme
Kunst, Fælledparken

B.93 (2)

Østerbro IF (1)
26. nov
Kl. 16.54
Hjemme
Kunst, Fælledparken

HIK

FA 2000 (2)
26. nov
Kl. 17.12
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF (1)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8

November 2017

Østerbro IF (3)
26. nov
Kl. 09.18
Hjemme
Kunst, John Tranums Alle

Skovshoved IF (2)

Rosenhøj BK
26. nov
Kl. 09.36
Ude
Kunst, John Tranums Alle

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
26. nov
Kl. 09.54
Hjemme
Kunst, John Tranums Alle

Fremad Valby

Kastrup Bk.
26. nov
Kl. 10.12
Ude
Kunst, John Tranums Alle

Østerbro IF (3)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 1

Februar 2018

Gilleleje FK
4. feb
Kl. 12.00
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
4. feb
Kl. 12.36
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Lyngby Boldklub 1921

Østerbro IF (2)
4. feb
Kl. 12.54
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

KB (1)

FB (1)
4. feb
Kl. 13.12
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 4

Februar 2018

Østerbro IF (1)
4. feb
Kl. 10.18
Hjemme
Kunst, HIK

GVI

HIK
4. feb
Kl. 10.36
Ude
Kunst, HIK

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
4. feb
Kl. 10.54
Hjemme
Kunst, HIK

B.93 (2)

FA 2000 (2)
4. feb
Kl. 11.12
Ude
Kunst, HIK

Østerbro IF (1)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 8

Februar 2018

Skovshoved IF (2)
4. feb
Kl. 09.00
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
4. feb
Kl. 09.18
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

Rosenhøj BK

Fremad Valby
4. feb
Kl. 09.54
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
4. feb
Kl. 10.12
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

Kastrup Bk.

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 3

December 2017

Østerbro IF (2)
10. dec
Kl. 14.03
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

BSF

KB (2)
10. dec
Kl. 14.21
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
10. dec
Kl. 14.39
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

FB (3)

FA 2000 (1)
10. dec
Kl. 14.57
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 5

December 2017

Vestia
10. dec
Kl. 09.00
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
10. dec
Kl. 09.18
Hjemme
Værkstedvej

KB (4)

Valby
10. dec
Kl. 09.54
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
10. dec
Kl. 10.12
Hjemme
Værkstedvej

B 93 (3)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 7

December 2017

Fremad Valby
10. dec
Kl. 09.00
Ude
Kunst, Sundby Idrætspark

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
10. dec
Kl. 09.18
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Tårnby FF

Ørestad IF
10. dec
Kl. 09.54
Ude
Kunst, Sundby Idrætspark

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
10. dec
Kl. 10.12
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Fremad Amager

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3

Marts 2018

Østerbro IF (2)
4. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Mangler arrangør

FA 2000 (1)

BSF
4. mar
Kl. 09.18
Ude
Mangler arrangør

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
4. mar
Kl. 09.36
Hjemme
Mangler arrangør

KB (2)

FB (3)
4. mar
Kl. 09.54
Ude
Mangler arrangør

Østerbro IF (2)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5

Marts 2018

KB (4)
4. mar
Kl. 09.00
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
4. mar
Kl. 09.36
Hjemme
Værkstedvej

Vestia

Østerbro IF (1)
4. mar
Kl. 09.54
Hjemme
Værkstedvej

B 93 (3)

Valby
4. mar
Kl. 10.12
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (1)

KampprogramU8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 7

Marts 2018

Østerbro IF (3)
3. mar
Kl. 10.00
Hjemme
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg

Ørestad IF

Fremad Amager
3. mar
Kl. 10.18
Ude
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg

Østerbro IF (3)

Fremad Valby
3. mar
Kl. 10.36
Ude
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
3. mar
Kl. 11.12
Hjemme
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg

Tårnby FF