Menu

U9 DRENGE (09) 5M

 

Holdet består af omkring 40 spillere, som er fordelt i to træningsgrupper. Holdet har i efteråret deltaget i DBU´s turnering med tre hold. Et på B- og to på C-niveau. Holdet vil i løbet af vinteren deltage i DBUs Vinterbold ligeledes med tre hold. I løbet af vinteren træner den ene gruppe om tirsdagen i Svanemøllehallen og begge grupper om torsdagen på kunstrgæs i Fælledparken. Særligt entusiastiske spiller deltager ved FREDDYs fodboldskole om fredagen i Ryparkhallen.

 

 

 

Holdets stab

Træner
profil
Savas Karakaplan
Træner
ingen pic
Jesper Strøm Madsen
Træner
ingen pic
Martin Axelsen
Træner
ingen pic
Jan Lehn

Spillerliste

ingen img
Adam El Fadil
ingen img
Akim Kreipl Godje
ingen img
Arthur Holmgaard
ingen img
Benjamin Sarfatti
ingen img
Charlie Volck Truelsen
ingen img
Egon Schultz
ingen img
Elias Boss Malmquist
ingen img
Emil Bjærg
ingen img
Erle Ahlgreen
ingen img
Frederik Kaas
ingen img
Henriette Schnedler
ingen img
Iago Panadero Samar
ingen img
Jake Bafia Lomas
ingen img
Jan Lehn
ingen img
Jesper Strøm Madsen
ingen img
Jonas Resen
ingen img
Julian Arrey Sørensen
ingen img
Julius Wetterslev
ingen img
Kaleb Emilskov Juhl
ingen img
Kristoffer de Neergaard
ingen img
Linus Vegge
ingen img
Ludvig Halling Kehlet
ingen img
Marius Thaysen Pedersvend
ingen img
Martin Axelsen
ingen img
Martynas Skirelis
ingen img
Max Emil Strøm
ingen img
Mikkel Falsig
ingen img
Nemo van Driel
ingen img
Nilas Hasselgreen-Bomholt
ingen img
Noah Koffi Groth Taki
ingen img
Oliver Johnson
ingen img
Pachara Poulsen
ingen img
Salomon Mai
ingen img
Sarah Lunding-Jensen
profil
Savas Karakaplan
ingen img
Sebastian Dam Sutherland
ingen img
Selma Holm Amhøj
ingen img
severin helt Linde
ingen img
Sigurd Chahboun
ingen img
Sjuul Coenradus Koomen
ingen img
Svend Hermann Michael-Lindhard
ingen img
Theodor Nitschke Roll
ingen img
Timucin Karakaplan
ingen img
Tobias Witt Gøtterup
ingen img
Victor Købsted Axelsen
ingen img
Villads Lautrup
ingen img
Vitus Alexander Haisler
ingen img
Zain Al-Abidin Al-Jaberi

Holdets aktiviteterU-9 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 3

November 2017

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

B 1903 (1)

KB (3)
Spillet
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Kunst, Valby IP, tribunen

BK Hellas

Lyngby Boldklub 1921
Spillet
Ude
Kunst, Valby IP, tribunen

Østerbro IF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 4

November 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Espelunden Kunstgræs

BK Avarta (1)

Husum Bk (2)
Spillet
Ude
Espelunden Kunstgræs

Østerbro IF (1)

Albertslund IF
Spillet
Ude
Espelunden Kunstgræs

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Espelunden Kunstgræs

BSF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 5

November 2017

Rosenhøj BK (1)
Spillet
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Kunst, Jens Jessens Vej

Herstedøster IC

FA 2000 (2)
Spillet
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Kunst, Jens Jessens Vej

Brøndbyernes IF

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 45 • Pulje 5

November 2017

Vanløse (1)
Spillet
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Skovshoved I P

KB (1)

Fix
Spillet
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Skovshoved I P

Skovshoved IF (3)

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3

Januar 2018

Lyngby Boldklub 1921
28. jan
Kl. 16.00
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

Østerbro IF
28. jan
Kl. 16.36
Hjemme
Kunst, Fælledparken

B 1903 (1)

Østerbro IF
28. jan
Kl. 16.54
Hjemme
Kunst, Fælledparken

BK Hellas

KB (3)
28. jan
Kl. 17.12
Ude
Kunst, Fælledparken

Østerbro IF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4

Januar 2018

Husum Bk (2)
28. jan
Kl. 09.00
Ude
Espelunden Kunstgræs

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
28. jan
Kl. 09.18
Hjemme
Espelunden Kunstgræs

BSF

BK Avarta (1)
28. jan
Kl. 09.54
Ude
Espelunden Kunstgræs

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
28. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Espelunden Kunstgræs

Albertslund IF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5

Januar 2018

Østerbro IF (2)
28. jan
Kl. 09.00
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

FA 2000 (2)

Rosenhøj BK (1)
28. jan
Kl. 09.18
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (2)

Brøndbyernes IF
28. jan
Kl. 09.36
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
28. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

Herstedøster IC

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5

Januar 2018

Fix
28. jan
Kl. 09.00
Ude
Kunst, Tingbjerg IP

Østerbro IF

Østerbro IF
28. jan
Kl. 09.18
Hjemme
Kunst, Tingbjerg IP

Skovshoved IF (3)

FC Holte (2)
28. jan
Kl. 09.54
Ude
Kunst, Tingbjerg IP

Østerbro IF

Østerbro IF
28. jan
Kl. 10.12
Hjemme
Kunst, Tingbjerg IP

KB (1)

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1

November 2017

B 93 (1)
26. nov
Kl. 09.00
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

Østerbro IF

Østerbro IF
26. nov
Kl. 09.18
Hjemme
Kunst, KB, P. Bangs Vej

KB (2)

Brøndbyernes IF (1)
26. nov
Kl. 09.54
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

Østerbro IF

Østerbro IF
26. nov
Kl. 10.12
Hjemme
Kunst, KB, P. Bangs Vej

GVI

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 4

November 2017

Østerbro IF (2)
25. nov
Kl. 09.18
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

BK Avarta (1)

Albertslund IF
25. nov
Kl. 09.36
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
25. nov
Kl. 09.54
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

Hvidovre IF

KB (3)
25. nov
Kl. 10.12
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (2)

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 6

November 2017

Østerbro IF (1)
26. nov
Kl. 09.00
Hjemme
Kunstbane 1, Kløvermarken

FA 2000 (2)

Rosenhøj BK (1)
26. nov
Kl. 09.18
Ude
Kunstbane 1, Kløvermarken

Østerbro IF (1)

Brønshøj Bk.
26. nov
Kl. 09.36
Ude
Kunstbane 1, Kløvermarken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
26. nov
Kl. 10.12
Hjemme
Kunstbane 1, Kløvermarken

CIK

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 8

November 2017

Østerbro IF
26. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

FB

Gladsaxe-Hero BK
26. nov
Kl. 12.18
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF

Fix
26. nov
Kl. 12.36
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF

Østerbro IF
26. nov
Kl. 13.12
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

B. 1973, Herlev (2)

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 1

Februar 2018

Østerbro IF
4. feb
Kl. 09.18
Hjemme
Kunst, GVI. Nymosen

GVI

B 93 (1)
4. feb
Kl. 09.36
Ude
Kunst, GVI. Nymosen

Østerbro IF

Østerbro IF
4. feb
Kl. 09.54
Hjemme
Kunst, GVI. Nymosen

Brøndbyernes IF (1)

KB (2)
4. feb
Kl. 10.12
Ude
Kunst, GVI. Nymosen

Østerbro IF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 4

Februar 2018

Østerbro IF (2)
3. feb
Kl. 09.18
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

BK Avarta (1)

Hvidovre IF
3. feb
Kl. 09.36
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
3. feb
Kl. 09.54
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

Albertslund IF

KB (3)
3. feb
Kl. 10.12
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (2)

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 6

Februar 2018

Østerbro IF (1)
4. feb
Kl. 09.18
Hjemme
Kunstbane 1, Kløvermarken

CIK

Brønshøj Bk.
4. feb
Kl. 09.36
Ude
Kunstbane 1, Kløvermarken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
4. feb
Kl. 09.54
Hjemme
Kunstbane 1, Kløvermarken

FA 2000 (2)

Rosenhøj BK (1)
4. feb
Kl. 10.12
Ude
Kunstbane 1, Kløvermarken

Østerbro IF (1)

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 5 • Pulje 8

Februar 2018

Fix
4. feb
Kl. 13.45
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF

Østerbro IF
4. feb
Kl. 14.03
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

FB

B. 1973, Herlev (2)
4. feb
Kl. 14.39
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF

Østerbro IF
4. feb
Kl. 14.57
Hjemme
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Gladsaxe-Hero BK

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 1

December 2017

LSF
9. dec
Kl. 09.30
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Østerbro IF

Østerbro IF
9. dec
Kl. 10.06
Hjemme
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Himmelev-Veddelev BK

Østerbro IF
9. dec
Kl. 10.24
Hjemme
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Ølstykke FC

KB (1)
9. dec
Kl. 10.42
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Østerbro IF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 2

December 2017

Østerbro IF (2)
10. dec
Kl. 09.18
Hjemme
Karsemosegård Kunstgræs

B. 1973, Herlev (1)

Nivå-Kokkedal FK
10. dec
Kl. 09.36
Ude
Karsemosegård Kunstgræs

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
10. dec
Kl. 09.54
Hjemme
Karsemosegård Kunstgræs

Helsingør IF Fodbold

Husum Bk (1)
10. dec
Kl. 10.12
Ude
Karsemosegård Kunstgræs

Østerbro IF (2)

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 6

December 2017

Østerbro IF (1)
9. dec
Kl. 10.48
Hjemme
Kunst, Tingbjerg IP

Herstedøster IC

Jægersborg BK (1)
9. dec
Kl. 11.06
Ude
Kunst, Tingbjerg IP

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
9. dec
Kl. 11.24
Hjemme
Kunst, Tingbjerg IP

B 93 (1)

Brønshøj Bk.
9. dec
Kl. 11.42
Ude
Kunst, Tingbjerg IP

Østerbro IF (1)

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 49 • Pulje 6

December 2017

Østerbro IF
9. dec
Kl. 09.00
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

Bk. Union

Albertslund IF
9. dec
Kl. 09.18
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF

Bk Fix
9. dec
Kl. 09.36
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF

Østerbro IF
9. dec
Kl. 10.12
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

RB 1906

KampprogramU9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1

Marts 2018

Østerbro IF
4. mar
Kl. 09.18
Hjemme
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Himmelev-Veddelev BK

Ølstykke FC
4. mar
Kl. 09.36
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Østerbro IF

Østerbro IF
4. mar
Kl. 09.54
Hjemme
Ølstykke Stadion Kunstgræs

KB (1)

LSF
4. mar
Kl. 10.12
Ude
Ølstykke Stadion Kunstgræs

Østerbro IF

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 2

Marts 2018

Østerbro IF (2)
4. mar
Kl. 09.18
Hjemme
Karsemosegård Kunstgræs

Nivå-Kokkedal FK

B. 1973, Herlev (1)
4. mar
Kl. 09.36
Ude
Karsemosegård Kunstgræs

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
4. mar
Kl. 09.54
Hjemme
Karsemosegård Kunstgræs

Husum Bk (1)

Helsingør IF Fodbold
4. mar
Kl. 10.12
Ude
Karsemosegård Kunstgræs

Østerbro IF (2)

KampprogramU9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6

Marts 2018

Østerbro IF (1)
4. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

B 93 (1)

Brønshøj Bk.
4. mar
Kl. 09.18
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (1)

Jægersborg BK (1)
4. mar
Kl. 09.36
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
4. mar
Kl. 10.12
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

Herstedøster IC

KampprogramU9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6

Marts 2018

Albertslund IF
3. mar
Kl. 09.00
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF

Østerbro IF
3. mar
Kl. 09.18
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

RB 1906

Bk Fix
3. mar
Kl. 09.54
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

Østerbro IF

Østerbro IF
3. mar
Kl. 10.12
Hjemme
Albertslund Stadion Kunstgræs

Bk. Union