Menu

U9 DRENGE (09) 5M

 

Holdet består af omkring 40 spillere, som er fordelt i to træningsgrupper. Holdet har i efteråret deltaget i DBU´s turnering med tre hold. Et på B- og to på C-niveau. Holdet vil i løbet af vinteren deltage i DBUs Vinterbold ligeledes med tre hold. I løbet af vinteren træner den ene gruppe om tirsdagen i Svanemøllehallen og begge grupper om torsdagen på kunstrgæs i Fælledparken. Særligt entusiastiske spiller deltager ved FREDDYs fodboldskole om fredagen i Ryparkhallen.

 

 

 

Holdets stab

Træner
profil
Savas Karakaplan
Træner
ingen pic
Jesper Strøm Madsen
Træner
ingen pic
Martin Axelsen
Træner
ingen pic
Jan Lehn

Spillerliste

ingen img
Adam El Fadil
ingen img
Akim Kreipl Godje
ingen img
Arthur Holmgaard
ingen img
Benjamin Sarfatti
ingen img
Charlie Volck Truelsen
ingen img
Egon Schultz
ingen img
Elias Boss Malmquist
ingen img
Emil Bjærg
ingen img
Erle Ahlgreen
ingen img
Frederik Kaas
profil
Gustav Fransson
ingen img
Henriette Schnedler
ingen img
Iago Panadero Samar
ingen img
Jake Bafia Lomas
ingen img
Jan Lehn
ingen img
Jesper Strøm Madsen
ingen img
Jonas Resen
ingen img
Julian Arrey Sørensen
ingen img
Julius Wetterslev
ingen img
Kaleb Emilskov Juhl
ingen img
Kristoffer de Neergaard
ingen img
Linus Vegge
ingen img
Ludvig Halling Kehlet
ingen img
Marius Thaysen Pedersvend
ingen img
Martin Axelsen
ingen img
Martynas Skirelis
ingen img
Max Emil Strøm
ingen img
Mikkel Falsig
ingen img
Nemo van Driel
ingen img
Nilas Hasselgreen-Bomholt
ingen img
Noah Koffi Groth Taki
ingen img
Oliver Johnson
ingen img
Pachara Poulsen
ingen img
Salomon Mai
profil
Savas Karakaplan
ingen img
Sebastian Dam Sutherland
ingen img
Selma Holm Amhøj
ingen img
severin helt Linde
ingen img
Sigurd Chahboun
ingen img
Sjuul Coenradus Koomen
ingen img
Svend Hermann Michael-Lindhard
ingen img
Theodor Nitschke Roll
ingen img
Timucin Karakaplan
ingen img
Tobias Witt Gøtterup
ingen img
Victor Købsted Axelsen
ingen img
Villads Lautrup
ingen img
Vitus Alexander Haisler
ingen img
Zain Al-Abidin Al-Jaberi

Holdets aktiviteterU-9 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU9 Drenge (09) 5M A Efterår • Pulje 1

August 2017

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Jægersborg

Jægersborg BK

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Jægersborg

HIK (2)

Bk Fix
Spillet
Ude
Jægersborg

Østerbro IF
September 2017

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Sundby Idrætspark

B 1903 (2)

Vanløse
Spillet
Ude
Sundby Idrætspark

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Sundby Idrætspark

KB (4)

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

Bk. Hellas

B.1908
Spillet
Ude
Tingbjerg I P

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

Aakanden GF

Østerbro IF
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Tårnby Stadion

KB (3)

GVI
24. sep
Kl. 10.50
Ude
Tårnby Stadion

Østerbro IF

Østerbro IF
24. sep
Kl. 11.40
Hjemme
Tårnby Stadion

AB Tårnby
Oktober 2017

Østerbro IF
7. okt
Kl. 13.01
Hjemme
Fælledparken

B.93 (2)

Brønshøj BK (2)
7. okt
Kl. 14.15
Ude
Fælledparken

Østerbro IF

Østerbro IF
7. okt
Kl. 15.05
Hjemme
Fælledparken

Kastrup BK

KampprogramU9 Drenge (09) 5M B Efterår • Pulje 1

August 2017

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Nørrebro United (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

FA 2000 (2)

FB (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)
September 2017

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Vanløse (2)

Bk. Hekla
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

CIK (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

Vestia (2)

KB (3)
Spillet
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
24. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Vanløse I P

Valby (2)

GVI
24. sep
Kl. 13.50
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
24. sep
Kl. 14.40
Hjemme
Vanløse I P

AB Tårnby (3)
Oktober 2017

Østerbro IF (2)
8. okt
Kl. 13.01
Hjemme
Værkstedvej

Bk. Skjold (2)

KB (4)
8. okt
Kl. 14.15
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
8. okt
Kl. 15.05
Hjemme
Værkstedvej

AB Tårnby (1)

KampprogramU9 Drenge (09) 5M B Efterår • Pulje 2

August 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

CPH Youth FC

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Vestia (1)

FB (1)
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (1)
September 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

Bk. Skjold (1)

BK Hekla
Spillet
Ude
Tingbjerg I P

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

CIK (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Bk. Hellas

B 1908
Spillet
Ude
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

JIF Hakoah

Østerbro IF (1)
24. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Husumparken

Valby (1)

Fremad Amager
24. sep
Kl. 13.50
Ude
Husumparken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
24. sep
Kl. 14.40
Hjemme
Husumparken

Husum Bk
Oktober 2017

Østerbro IF (1)
8. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Værkstedvej

Brønshøj Bk.

BK Fix
8. okt
Kl. 11.15
Ude
Værkstedvej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
8. okt
Kl. 12.05
Hjemme
Værkstedvej

Kastrup Bk.

KampprogramU9 Drenge (09) 5M C Efterår • Pulje 1

August 2017

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Brønshøj BK

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Vestia

FB (1)
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF
September 2017

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

Nørrebro United (1)

Bk. Hekla
Spillet
Ude
Tingbjerg I P

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

HB

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Byparken (kunst)

Bk. Union

GVI (2)
Spillet
Ude
Byparken (kunst)

Østerbro IF

Østerbro IF
Spillet
Hjemme
Byparken (kunst)

Husum Bk

Østerbro IF
24. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Jens Jessens Vej

KFUM

Fremad Amager
24. sep
Kl. 13.50
Ude
Jens Jessens Vej

Østerbro IF

Østerbro IF
24. sep
Kl. 14.40
Hjemme
Jens Jessens Vej

Ørestad IF
Oktober 2017

Østerbro IF
8. okt
Kl. 10.01
Hjemme
Røllikevej

BK Skjold (2)

Bk Fix
8. okt
Kl. 11.15
Ude
Røllikevej

Østerbro IF

Østerbro IF
8. okt
Kl. 12.05
Hjemme
Røllikevej

Kastrup Bk.