Menu

U9

 

Holdet består af omkring 40 spillere, som er fordelt i to træningsgrupper. Holdet har i efteråret deltaget i DBU´s turnering med tre hold. Et på B- og to på C-niveau. Holdet vil i løbet af vinteren deltage i DBUs Vinterbold ligeledes med tre hold. I løbet af vinteren træner den ene gruppe om tirsdagen i Svanemøllehallen og begge grupper om torsdagen på kunstrgæs i Fælledparken. Særligt entusiastiske spiller deltager ved FREDDYs fodboldskole om fredagen i Ryparkhallen.

 

ØIF 08-2, Michael Pedersen (Elias) mip.mpp@cbs.dk 2271 4448
ØIF 08-2, Jon Bille (Hjalte) jonbille@hotmail.com 2210 4572
Rune Andersen runeand72@gmail.com  
Jan Robert robert51@webspeed.dk 5042 6088
 

 

Spillerliste

ingen img
Adam Bang
ingen img
Alexander Jolin
ingen img
Andreas Arbo-Keep
ingen img
Arthur Clausen
ingen img
Arthur Voxtrup Holm
ingen img
Benjamin Milthers
ingen img
bertram saabye hvitfeld hansen
ingen img
Christian Hansen
ingen img
Ejgil Ville Henriksen
ingen img
Elias Nonnemann
ingen img
Elias Pouliot Vestergaard
ingen img
Elias Vestergaard Sørensen
ingen img
Frederik Oettinger
ingen img
Glen Gröflin Corneliussen
ingen img
Hjalte Jørning Bille
ingen img
Hussein Al Balaawi
ingen img
Ivan Volf Vestergaard
ingen img
Jakob Mads Resen
ingen img
Jan Robert Petersen
ingen img
Jens Emil Vorm
ingen img
Johannes Petersen
ingen img
karl emil højen
ingen img
Kasra Bidokth
ingen img
Liam Eggert
ingen img
Logheth Anbu
ingen img
Ludvig Nøjgaard
ingen img
Marvin Kristensen
ingen img
Mathias Staberg-Pedersen
ingen img
Max Storm Teilmann Osgood
ingen img
Mikkel Kramp
ingen img
Nikolaj Andersen
ingen img
Otto Baake-Hansen
ingen img
Otto Levin krogh
ingen img
Sam Staunskær
ingen img
Sander Smidt
ingen img
Sejer Kolpen Vahebzadeh
ingen img
Sylvester Baad Andersen
ingen img
Theodor Nøglebæk
ingen img
Thomas Kjelsø Westwood
ingen img
Thorbjørn Korsgaard Berglund
ingen img
Yakob Sebastian Viggers Farup
ingen img
Yoann Emanuelli

Holdets aktiviteterU-9 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 2

April 2017

Skovshoved IF
Spillet
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Skovshoved I P

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Skovshoved I P

Kastrup Bk

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Skovshoved I P

Kastrup Bk

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Skovshoved I P

Skovshoved IF
Maj 2017

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

B.1908 (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

FB (1)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Husum BK

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

GVI (1)

KB (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)

Vanløse (1)
Spillet
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
GVI. Nymosen

GVI (1)

Hvidovre IF (1)
Spillet
Ude
GVI. Nymosen

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Husumparken

HIK

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Husumparken

Husum BK
Juni 2017

Østerbro IF (1)
11. jun
Kl. 11.15
Hjemme
Jens Jessens Vej

B 1903

KB (2)
11. jun
Kl. 12.05
Ude
Jens Jessens Vej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (2)
11. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Vanløse I P

HIK

Østerbro IF (2)
11. jun
Kl. 13.50
Hjemme
Vanløse I P

Brønshøj Bk.

Vanløse (1)
11. jun
Kl. 14.40
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (1)
17. jun
Kl. 10.00
Hjemme
Grøndal Centret

B.1908 (1)

Østerbro IF (2)
17. jun
Kl. 10.25
Hjemme
Grøndal Centret

FB (1)

Østerbro IF (1)
17. jun
Kl. 10.50
Hjemme
Grøndal Centret

Brønshøj Bk.

Østerbro IF (2)
17. jun
Kl. 11.15
Hjemme
Grøndal Centret

B 1903

Hvidovre IF (1)
17. jun
Kl. 11.40
Ude
Grøndal Centret

Østerbro IF (1)

KampprogramU9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 2

April 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Skovshoved I P

Tårnby FF

Skovshoved IF
Spillet
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Skovshoved I P

Kastrup Bk.
Maj 2017

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

FB (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Fælledparken

GVI

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Jens Jessens Vej

HIK (1)

Østerbro IF (1)
Spillet
Hjemme
Jens Jessens Vej

CPH Youth FC

KB (1)
Spillet
Ude
Jens Jessens Vej

Østerbro IF (1)
Juni 2017

Østerbro IF (1)
11. jun
Kl. 10.25
Hjemme
Frem, Valby IP

Nørrebro United (2)

Østerbro IF (1)
11. jun
Kl. 11.15
Hjemme
Frem, Valby IP

B 1903

BK Frem
11. jun
Kl. 12.05
Ude
Frem, Valby IP

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
18. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Hekla Park

B.1908

Hvidovre IF
18. jun
Kl. 14.40
Ude
Hekla Park

Østerbro IF (1)

KampprogramU9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 3

April 2017

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Vigerslevparken

Nørrebro United (3)

KFUM
Spillet
Ude
Vigerslevparken

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Vigerslevparken

HB
Maj 2017

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Holmens IA

Bk. Pioneren

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Holmens IA

CIK

Vanløse
Spillet
Ude
Holmens IA

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Jens Jessens Vej

BK Skjold (2)

Østerbro IF (2)
Spillet
Hjemme
Jens Jessens Vej

Ørestad IF

KB (2)
Spillet
Ude
Jens Jessens Vej

Østerbro IF (2)
Juni 2017

Østerbro IF (2)
11. jun
Kl. 13.25
Hjemme
Jægersborg

B 1950

Østerbro IF (2)
11. jun
Kl. 14.15
Hjemme
Jægersborg

HIK (2)

Jægersborg BK
11. jun
Kl. 15.05
Ude
Jægersborg

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
18. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Hekla Park

Nørrebro United (4)

Østerbro IF (2)
18. jun
Kl. 13.50
Hjemme
Hekla Park

FB (2)

Seneste nyheder

  • Børnefodbold
    Ny tøjsponsor til U 12
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Fælledklubhuset 4. april 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016 i København: Østerbro IF
  • Ungdomsfodbold
    SALG AF BILLETTER TIL DBU's FODBOLDSKOLE 2017
  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Nyt fra Old Boys Foreningen