Menu

U5

Spillerliste

ingen img
Andreas Ieroianni Jensen
ingen img
Anton Lassen Lautrup
ingen img
Asger Juhl
ingen img
Gabriel Pouliot Vestergaard
ingen img
Ivar Wahengo
ingen img
Sebastian Knagg
profil
Sikker Mikhail Rose Botfeldt
ingen img
Svend Baake-Hansen

Holdets aktiviteterU-5 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU5 Drenge (12) 3M Forår • Pulje 1

April 2017

B 93 (1)
30. apr
Kl. 10.20
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (1)

FA 2000 (1)
30. apr
Kl. 11.00
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (1)

Valby
30. apr
Kl. 11.40
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (1)
Maj 2017

Vanløse (1)
7. maj
Kl. 10.00
Ude
GVI. Nymosen

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
7. maj
Kl. 10.40
Hjemme
GVI. Nymosen

KB (2)

Østerbro IF (1)
7. maj
Kl. 11.20
Hjemme
GVI. Nymosen

KB (1)

Nørrebro United
21. maj
Kl. 10.00
Ude
Hvidovre IF's baner

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
21. maj
Kl. 10.40
Hjemme
Hvidovre IF's baner

BK Frem

Østerbro IF (1)
21. maj
Kl. 11.20
Hjemme
Hvidovre IF's baner

Hvidovre IF
Juni 2017

B 93 (2)
10. jun
Kl. 10.20
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
10. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Fælledparken

Kastrup BK (1)

Østerbro IF (1)
10. jun
Kl. 11.40
Hjemme
Fælledparken

FB

GVI
18. jun
Kl. 10.00
Ude
Røllikevej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
18. jun
Kl. 10.40
Hjemme
Røllikevej

BK Hellas

Østerbro IF (1)
18. jun
Kl. 11.20
Hjemme
Røllikevej

Fremad Valby

KampprogramU5 Drenge (12) 3M Forår • Pulje 2

April 2017

B 93 (3)
30. apr
Kl. 10.20
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (2)

FA 2000 (2)
30. apr
Kl. 11.40
Ude
Vanløse I P

Østerbro IF (2)
Maj 2017

Østerbro IF (2)
6. maj
Kl. 11.30
Hjemme
B 93 Svanemølleanlæg.

FA 2000 (2)

Østerbro IF (2)
6. maj
Kl. 11.55
Hjemme
B 93 Svanemølleanlæg.

Kastrup BK (2)

Vanløse (2)
6. maj
Kl. 14.20
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

Østerbro IF (2)

Kastrup BK (2)
21. maj
Kl. 14.00
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)

KB (4)
21. maj
Kl. 14.40
Ude
Nandrupvej's Idrætsanlæg

Østerbro IF (2)
Juni 2017

Østerbro IF (2)
11. jun
Kl. 10.20
Hjemme
KB. Pile Alle

B 93 (3)

Østerbro IF (2)
11. jun
Kl. 11.00
Hjemme
KB. Pile Alle

KB (3)

KB (3)
11. jun
Kl. 11.40
Ude
KB. Pile Alle

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
18. jun
Kl. 10.20
Hjemme
Røllikevej

KB (4)

Østerbro IF (2)
18. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Røllikevej

Vanløse (2)

Østerbro IF (2)
18. jun
Kl. 11.40
Hjemme
Røllikevej

B 93 (3)

Seneste nyheder

  • Nyheder fra Østerbro IF
    Kontoret er lukket i uge 17
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Fælledklubhuset 4. april 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016 i København: Østerbro IF
  • Ungdomsfodbold
    SALG AF BILLETTER TIL DBU's FODBOLDSKOLE 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Banetider og Banefordeling 2017 i Fælledparken