Menu

U7

Cord Focke Rasted cf@lct.de 2020 4114
Christian Vinter christian.vinter@gmail.com 3158 7252
Lars Nordahl Lemvigh larsnordahllemvigh@gmail.com 2479 1776
Lars Sørensen Helen.lars@gmail.com 4026 7430
Morten Karsdal mk@Nordicbioscience.com 2190 0221
Stig Stender Sapru sss@solvexis.dk 9955 7652
Flemming Pedersen jandacampos@hotmail.com 2547 2928

Spillerliste

ingen img
Adam Lawsen
ingen img
Alexander Valentiner West Hybholt
ingen img
Alfred Christoffersen
ingen img
Alfred Karsdal
ingen img
Asger Kleif
ingen img
Bastian Sand Lassen
ingen img
Bastian Zacho
ingen img
Bernhard Christoffersen
ingen img
Bjørn Petersen
ingen img
Casper Smith
ingen img
Cornelius Rasmussen
ingen img
David Hutchings
ingen img
Edvard Ustrup
ingen img
Egon Schultz
ingen img
Gustav Bladt
ingen img
Herman Skyum
ingen img
Hugo Albert Rosted
ingen img
Jacob Kjær-Christensen
ingen img
Jacob Lemvigh
ingen img
Jeppe Bjørn Agerlund Nielsen
ingen img
Jeppe Fog-Petersen
ingen img
Johan Vinter
ingen img
Kelvin Nielsen
ingen img
Leo Abel Melson
ingen img
Leon Fenger
ingen img
Magnus Lauritsen Bendixen
ingen img
Mark Connor Sørensen
ingen img
Max Backman Christiansen
ingen img
Mohamed Daud
ingen img
Molly Stender Sapru
ingen img
Morten Karsdal
ingen img
Nikolai Giørtz-Behrens
ingen img
Oskar Holst Christoffersen
ingen img
Otto Mathias Karskov
ingen img
Peter Ingemann Andersen
ingen img
Peter Krohn
ingen img
Rune Fog-Petersen
ingen img
Sebastian Beck
ingen img
Sebastian Kyst
ingen img
Sigurd Chahboun
ingen img
Simon Schousboe
ingen img
Storm Børve-Jørgensen
ingen img
Storm Nonnemann
ingen img
Theodor Harvey
ingen img
Thomas Brøndum Kühl
ingen img
Tobias Campos Pedersen
ingen img
Valdemar Oftedal Wulff
ingen img
Viggo Hove
ingen img
William Knút Jakobsen

Holdets aktiviteterU-7 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 2

April 2017

Østerbro IF (1)
29. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Sundby Idrætspark

Tårnby FF

Skovshoved IF (1)
29. apr
Kl. 10.40
Ude
Sundby Idrætspark

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
29. apr
Kl. 11.20
Hjemme
Sundby Idrætspark

Kastrup Bk. (1)
Maj 2017

Østerbro IF (1)
7. maj
Kl. 10.20
Hjemme
Jens Jessens Vej

FB (1)

Østerbro IF (1)
7. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Jens Jessens Vej

GVI (1)

Vanløse (1)
7. maj
Kl. 11.40
Ude
Jens Jessens Vej

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
20. maj
Kl. 10.20
Hjemme
Fælledparken

HIK (1)

Østerbro IF (1)
20. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Fælledparken

Husum Bk

KB (1)
20. maj
Kl. 11.40
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (1)
Juni 2017

Østerbro IF (1)
11. jun
Kl. 11.20
Hjemme
B1903

FA 2000 (5)

Østerbro IF (1)
11. jun
Kl. 12.00
Hjemme
B1903

B 1903 (1)

KB (4)
11. jun
Kl. 12.40
Ude
B1903

Østerbro IF (1)

Østerbro IF (1)
18. jun
Kl. 10.00
Hjemme
GVI. Nymosen

B.1908 (1)

Østerbro IF (1)
18. jun
Kl. 10.40
Hjemme
GVI. Nymosen

Brønshøj BK (1)

Hvidovre IF (1)
18. jun
Kl. 11.20
Ude
GVI. Nymosen

Østerbro IF (1)

KampprogramU7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 3

April 2017

Østerbro IF (3)
30. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Vigerslevparken

Ørestad IF (1)

KB (11)
30. apr
Kl. 10.40
Ude
Vigerslevparken

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
30. apr
Kl. 11.20
Hjemme
Vigerslevparken

Kastrup Bk. (3)
Maj 2017

Østerbro IF (3)
7. maj
Kl. 10.20
Hjemme
Jens Jessens Vej

FB (3)

Østerbro IF (3)
7. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Jens Jessens Vej

GVI (3)

Hvidovre IF (3)
7. maj
Kl. 11.40
Ude
Jens Jessens Vej

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
21. maj
Kl. 10.20
Hjemme
KB. Pile Alle

HIK (3)

Østerbro IF (3)
21. maj
Kl. 11.00
Hjemme
KB. Pile Alle

Jægersborg BK (1)

CIK
21. maj
Kl. 11.40
Ude
KB. Pile Alle

Østerbro IF (3)
Juni 2017

Østerbro IF (3)
10. jun
Kl. 10.20
Hjemme
Jægersborg

Nørrebro United (4)

Østerbro IF (3)
10. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Jægersborg

Bispebjerg Bk.

KB (12)
10. jun
Kl. 11.40
Ude
Jægersborg

Østerbro IF (3)

Østerbro IF (3)
18. jun
Kl. 10.00
Hjemme
GVI. Nymosen

Bk. Pioneren (1)

Østerbro IF (3)
18. jun
Kl. 10.40
Hjemme
GVI. Nymosen

B 1950

B 1903 (3)
18. jun
Kl. 11.20
Ude
GVI. Nymosen

Østerbro IF (3)

KampprogramU7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 5

April 2017

Østerbro IF (2)
29. apr
Kl. 12.30
Hjemme
Sundby Idrætspark

Bk Fix (3)

Skovshoved IF (2)
29. apr
Kl. 13.10
Ude
Sundby Idrætspark

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
29. apr
Kl. 13.50
Hjemme
Sundby Idrætspark

Kastrup Bk. (2)
Maj 2017

Østerbro IF (2)
7. maj
Kl. 12.50
Hjemme
Jens Jessens Vej

FB (2)

Østerbro IF (2)
7. maj
Kl. 13.30
Hjemme
Jens Jessens Vej

GVI (2)

Vanløse (2)
7. maj
Kl. 14.10
Ude
Jens Jessens Vej

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
20. maj
Kl. 10.20
Hjemme
Fælledparken

HIK (2)

Østerbro IF (2)
20. maj
Kl. 11.00
Hjemme
Fælledparken

FB (4)

KB (2)
20. maj
Kl. 11.40
Ude
Fælledparken

Østerbro IF (2)
Juni 2017

Østerbro IF (2)
11. jun
Kl. 11.20
Hjemme
B1903

KB (9)

Østerbro IF (2)
11. jun
Kl. 12.00
Hjemme
B1903

B 1903 (2)

KB (5)
11. jun
Kl. 12.40
Ude
B1903

Østerbro IF (2)

Østerbro IF (2)
18. jun
Kl. 12.30
Hjemme
GVI. Nymosen

B.1908 (2)

Østerbro IF (2)
18. jun
Kl. 13.10
Hjemme
GVI. Nymosen

Brønshøj BK (2)

Hvidovre IF (2)
18. jun
Kl. 13.50
Ude
GVI. Nymosen

Østerbro IF (2)

Seneste nyheder

  • Nyheder fra Østerbro IF
    Kontoret er lukket i uge 17
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Fælledklubhuset 4. april 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016 i København: Østerbro IF
  • Ungdomsfodbold
    SALG AF BILLETTER TIL DBU's FODBOLDSKOLE 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Banetider og Banefordeling 2017 i Fælledparken