Menu

U8

ØIF 09-2, Martin Axelsen (Victor) martin.axelsen@jay.net 2529 3791
ØIF 09-2, Søren Dam Hansen (Sebastian) sdamhansen@gmail.com 6014 8470
ØIF 09-2, Peter Lautrup (Villads) lisa_provstgaard@hotmail.com  
ØIF 09-2, Lars Bo Kirketerp Lund (Carl) larsbokirketerplund@gmail.com 6165 4061
ØIF 09-H, Henriette Schnedler (Egon) henriette.schnedler@gmail.com 4061 3124

Spillerliste

ingen img
Adam El Fadil
ingen img
Carl Olof Lund
ingen img
Charlie Volck Truelsen
ingen img
Elias Boss Malmquist
ingen img
Emil Bjærg
ingen img
Emil Dysted Petersen
ingen img
Frederik Kaas
profil
Gustav Fransson
ingen img
Henriette Schnedler
ingen img
Iago Panadero Samar
ingen img
Jake Bafia Lomas
ingen img
Jonas Resen
ingen img
Julian Arrey Sørensen
ingen img
Kaleb Emilskov Juhl
ingen img
Kristoffer de Neergaard
ingen img
Ludvig Halling Kehlet
ingen img
Marius Thaysen Pedersvend
ingen img
Max Emil Strøm
ingen img
Mikkel Falsig
ingen img
Nilas Hasselgreen-Bomholt
ingen img
Oliver Johnson
ingen img
Sebastian Dam Sutherland
ingen img
Severin Helt Linde
ingen img
Sjuul Coenradus Koomen
ingen img
Theodor Nitschke Roll
ingen img
Timucin Karakaplan
ingen img
Victor Købsted Axelsen
ingen img
Villads Lautrup
ingen img
Villads Rude Kragbæk
ingen img
Vitus Alexander Haisler
ingen img
Zain Al-Abidin Al-Jaberi

Holdets aktiviteterU-8 Drenge

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

KampprogramU8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1

April 2017

Østerbro IF
30. apr
Kl. 10.00
Hjemme
KB. Pile Alle

B 1903

KB (1)
30. apr
Kl. 10.50
Ude
KB. Pile Alle

Østerbro IF

Østerbro IF
30. apr
Kl. 11.40
Hjemme
KB. Pile Alle

Fremad Amager
Maj 2017

Østerbro IF
7. maj
Kl. 10.25
Hjemme
Dragør Bk

KB (3)

Østerbro IF
7. maj
Kl. 11.15
Hjemme
Dragør Bk

GVI

Dragør Bk.
7. maj
Kl. 12.05
Ude
Dragør Bk

Østerbro IF

Østerbro IF
20. maj
Kl. 10.25
Hjemme
HIK

KB (2)

Østerbro IF
20. maj
Kl. 11.15
Hjemme
HIK

HIK (1)

Bk. Hellas
20. maj
Kl. 12.05
Ude
HIK

Østerbro IF
Juni 2017

Østerbro IF
11. jun
Kl. 10.25
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Kastrup Bk.

Østerbro IF
11. jun
Kl. 11.15
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Hvidovre IF

HIK (2)
11. jun
Kl. 12.05
Ude
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Østerbro IF

Østerbro IF
18. jun
Kl. 10.00
Hjemme
Kæmpernes Arena

Aakanden GF

Østerbro IF
18. jun
Kl. 10.50
Hjemme
Kæmpernes Arena

B.93

Bk Fix
18. jun
Kl. 11.40
Ude
Kæmpernes Arena

Østerbro IF

KampprogramU8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 2

April 2017

Østerbro IF
30. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Skovshoved I P

FB (1)

Skovshoved IF (1)
30. apr
Kl. 10.50
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF

Østerbro IF
30. apr
Kl. 11.40
Hjemme
Skovshoved I P

Kastrup Bk.
Maj 2017

Østerbro IF
6. maj
Kl. 10.25
Hjemme
HIK

HIK (1)

Østerbro IF
6. maj
Kl. 11.15
Hjemme
HIK

GVI

B 1903 (2)
6. maj
Kl. 12.05
Ude
HIK

Østerbro IF

Østerbro IF
21. maj
Kl. 11.15
Hjemme
Husumparken

Husum Bk

KB (1)
21. maj
Kl. 12.05
Ude
Husumparken

Østerbro IF
Juni 2017

Østerbro IF
11. jun
Kl. 13.25
Hjemme
Frem, Valby IP

KB (5)

Østerbro IF
11. jun
Kl. 14.15
Hjemme
Frem, Valby IP

B 1903 (1)

BK Frem
11. jun
Kl. 15.05
Ude
Frem, Valby IP

Østerbro IF

Østerbro IF
17. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Engdraget

B.1908 (1)

Østerbro IF
17. jun
Kl. 13.50
Hjemme
Engdraget

Brønshøj Bk. (1)

Hvidovre IF
17. jun
Kl. 14.40
Ude
Engdraget

Østerbro IF

KampprogramU8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 2

April 2017

Østerbro IF
30. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Skovshoved I P

Ørestad IF

Skovshoved IF (1)
30. apr
Kl. 10.50
Ude
Skovshoved I P

Østerbro IF

Østerbro IF
30. apr
Kl. 11.40
Hjemme
Skovshoved I P

Kastrup BK
Maj 2017

Østerbro IF
7. maj
Kl. 10.25
Hjemme
GVI. Nymosen

FB (1)

Østerbro IF
7. maj
Kl. 11.15
Hjemme
GVI. Nymosen

GVI (1)

Vanløse (1)
7. maj
Kl. 12.05
Ude
GVI. Nymosen

Østerbro IF

Østerbro IF
21. maj
Kl. 10.25
Hjemme
Husumparken

Skovshoved IF (2)

Østerbro IF
21. maj
Kl. 11.15
Hjemme
Husumparken

Husum Bk

KB (1)
21. maj
Kl. 12.05
Ude
Husumparken

Østerbro IF
Juni 2017

Østerbro IF
11. jun
Kl. 10.25
Hjemme
Jægersborg

HIK (1)

Østerbro IF
11. jun
Kl. 11.15
Hjemme
Jægersborg

B 1903

Jægersborg BK
11. jun
Kl. 12.05
Ude
Jægersborg

Østerbro IF

Østerbro IF
18. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Frederiksberg IP, kunst

KB (4)

Østerbro IF
18. jun
Kl. 13.50
Hjemme
Frederiksberg IP, kunst

Brønshøj BK

Hvidovre IF
18. jun
Kl. 14.40
Ude
Frederiksberg IP, kunst

Østerbro IF

Seneste nyheder

  • Nyheder fra Østerbro IF
    Kontoret er lukket i uge 17
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Fælledklubhuset 4. april 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016 i København: Østerbro IF
  • Ungdomsfodbold
    SALG AF BILLETTER TIL DBU's FODBOLDSKOLE 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Banetider og Banefordeling 2017 i Fælledparken