Menu

Østerbro IF

   


Nyheder

  • Nyheder fra Østerbro IF
    Kontoret er lukket i uge 17
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Fælledklubhuset 4. april 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016 i København: Østerbro IF
  • Ungdomsfodbold
    SALG AF BILLETTER TIL DBU's FODBOLDSKOLE 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Banetider og Banefordeling 2017 i Fælledparken
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Bestyrelsen har nu konstitueret sig selv
  • Klubnyt
    1.Damer sejrer i sandt drama
  • Klubnyt
    Freddy gør en forskel for fællesskabet
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Referat fra Generalforsamlingen i Østerbro Idræts-Forening torsdag den 23. marts 2017.
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets træner 2016: Peter Høgfeldt
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets Østerbro'er 2016: Torben Friberg
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Fodbold Fitness for alle
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Østerbro IF nomineret til årets fodboldkub i Danmark 2016
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Cheftræner på plads hos 1.damesenior
  • Nyheder fra Østerbro IF
    FC Prostata vinder Danskernes Idrætspris
  • Ungdomsfodbold
    Årets ungdomsafdeling 2016
  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Turneringsplan for Billardturneringen 2017
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Meddelelse fra kassereren
  • Ungdomsfodbold
    Stort tillykke til U13
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Kommende kampe
April 2017
26.
onsdag
18.45
Østerbro IF
3 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (02) Forår • P2
Fælledparken
HIK 3
Fælledparken
26.
onsdag
19.00
Hellas 3
livescore
1 - 4
Herrer
Oldboys/girls
Old Boys 2 7M Forår • P1
Engdraget
Østerbro IF
Engdraget
26.
onsdag
19.15
Østerbro IF
7 - 0
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 1 7M Forår • P2
Fælledparken
A.C Academics
Fælledparken
26.
onsdag
20.45
Skjold 7
-
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P5
Kunst, Lundehusparken
Østerbro IF 6
Kunst, Lundehusparken
27.
torsdag
11.00
Rødovre
Herrer
Super Grand Old Masters
Super Grand Old Masters 7M Forår 2017 • P1
Rødovre Stadion
Østerbro IF
Rødovre Stadion
27.
torsdag
16.55
Østerbro IF 2
Herrer
U13
U13 Drenge 6 (04) 8M Forår • P6
Kunst, Ryparken
CPH Youth FC
Kunst, Ryparken
27.
torsdag
18.00
Østerbro IF
Herrer
Superveteran
Super Veteran 1 • P1
Fælledparken
Dragør Bk.
Fælledparken
28.
fredag
17.45
Prespa 2
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P6
Kunst, Ryparken
Østerbro IF 3
Kunst, Ryparken
28.
fredag
18.00
Ålenes FF
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P3
Kløvermarken
Østerbro IF 3
Kløvermarken
28.
fredag
18.30
Jægersborg Bk. 3
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P5
Gentofte Stadion Opv. kunst
Østerbro IF 2
Gentofte Stadion Opv. kunst
29.
lørdag
10.00
Vanløse
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M B Forår • Pulje 2
Vanløse I P
Østerbro IF
Vanløse I P
29.
lørdag
10.00
Østerbro IF
Herrer
U11
U11 Drenge (06) 8M B Forår • Pulje 2
Fælledparken
KB (2)
Fælledparken
29.
lørdag
10.00
Østerbro IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 2
Sundby Idrætspark
Tårnby FF
Sundby Idrætspark
29.
lørdag
10.00
Østerbro IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M Forår • Pulje 2
Fælledparken
KB (4)
Fælledparken
29.
lørdag
10.40
Skovshoved IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 2
Sundby Idrætspark
Østerbro IF (1)
Sundby Idrætspark
29.
lørdag
10.40
Bk. Pioneren
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M Forår • Pulje 2
Fælledparken
Østerbro IF (1)
Fælledparken
29.
lørdag
11.15
Østerbro IF
Herrer
U11
U11 Drenge (06) 8M A Forår • Pulje 2
Fælledparken
FB
Fælledparken
29.
lørdag
11.20
Østerbro IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 2
Sundby Idrætspark
Kastrup Bk. (1)
Sundby Idrætspark
29.
lørdag
11.20
Østerbro IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M Forår • Pulje 2
Fælledparken
Kastrup Bk. (1)
Fælledparken
29.
lørdag
12.30
Østerbro IF 5
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Forår • P1
Fælledparken
HBE 2
Fælledparken
29.
lørdag
12.30
Østerbro IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 5
Sundby Idrætspark
Bk Fix (3)
Sundby Idrætspark
29.
lørdag
12.30
Østerbro IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M Forår • Pulje 4
Fælledparken
Østerbro IF (3)
Fælledparken
29.
lørdag
13.00
Amager FF
Herrer
Senior
Serie 1, P2 16/17 • P2
John Tranums Alle
Østerbro IF
John Tranums Alle
29.
lørdag
13.00
Greve
Kvinder
Senior
Slutspil 1. division • Pulje 1
Greve Idræts Center
Østerbro IF
Greve Idræts Center
29.
lørdag
13.10
Skovshoved IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 5
Sundby Idrætspark
Østerbro IF (2)
Sundby Idrætspark
29.
lørdag
13.10
Østerbro IF (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M Forår • Pulje 4
Fælledparken
Kastrup Bk. (2)
Fælledparken
29.
lørdag
13.50
Østerbro IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 5
Sundby Idrætspark
Kastrup Bk. (2)
Sundby Idrætspark
29.
lørdag
13.50
Østerbro IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M Forår • Pulje 4
Fælledparken
Kastrup Bk. (2)
Fælledparken
29.
lørdag
14.00
Østerbro IF
Herrer
Senior
Herre Senior 1 7M Forår • P2
Fælledparken
Nørrebro United 3
Fælledparken
29.
lørdag
14.30
Deportivo Montecristo
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Forår • P3
Kunst, Lundehusparken
Østerbro IF
Kunst, Lundehusparken
29.
lørdag
15.00
FB 4
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Forår • P10
Kunst, Jens Jessens Vej
Østerbro IF 4
Kunst, Jens Jessens Vej
30.
søndag
10.00
Dragør 3
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (04) 8M Forår • P3
Dragør Bk
Østerbro IF
Dragør Bk
30.
søndag
10.00
Østerbro IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 2
Røllikevej
BK Stefan
Røllikevej
30.
søndag
10.00
Østerbro IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 3
Røllikevej
Vanløse (3)
Røllikevej
30.
søndag
10.00
Østerbro IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 3
Vigerslevparken
Nørrebro United (3)
Vigerslevparken
30.
søndag
10.00
Østerbro IF
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1
KB. Pile Alle
B 1903
KB. Pile Alle
30.
søndag
10.00
Østerbro IF
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Kunst
FB (1)
Skovshoved I P
SIF Kunst
30.
søndag
10.00
Østerbro IF
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Kunst
Ørestad IF
Skovshoved I P
SIF Kunst
30.
søndag
10.00
Østerbro IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 3
Vigerslevparken
Ørestad IF (1)
Vigerslevparken
30.
søndag
10.20
B 93 (1)
Herrer
U5
U5 Drenge (12) 3M Forår • Pulje 1
Vanløse I P
Østerbro IF (1)
Vanløse I P
30.
søndag
10.20
B 93 (3)
Herrer
U5
U5 Drenge (12) 3M Forår • Pulje 2
Vanløse I P
Østerbro IF (2)
Vanløse I P
30.
søndag
10.40
KB (11)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 3
Vigerslevparken
Østerbro IF (3)
Vigerslevparken
30.
søndag
10.50
Skovshoved IF
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 2
Røllikevej
Østerbro IF (1)
Røllikevej
30.
søndag
10.50
Sundby Bk. (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 3
Røllikevej
Østerbro IF (2)
Røllikevej
30.
søndag
10.50
KFUM
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 3
Vigerslevparken
Østerbro IF (2)
Vigerslevparken
30.
søndag
10.50
KB (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1
KB. Pile Alle
Østerbro IF
KB. Pile Alle
30.
søndag
10.50
Skovshoved IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Kunst
Østerbro IF
Skovshoved I P
SIF Kunst
30.
søndag
10.50
Skovshoved IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Kunst
Østerbro IF
Skovshoved I P
SIF Kunst
30.
søndag
11.00
FA 2000 (1)
Herrer
U5
U5 Drenge (12) 3M Forår • Pulje 1
Vanløse I P
Østerbro IF (1)
Vanløse I P
30.
søndag
11.20
Østerbro IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 3
Vigerslevparken
Kastrup Bk. (3)
Vigerslevparken
30.
søndag
11.40
Østerbro IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 2
Røllikevej
Kastrup Bk. (1)
Røllikevej
30.
søndag
11.40
Østerbro IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 3
Røllikevej
Fremad Amager (2)
Røllikevej
30.
søndag
11.40
Østerbro IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 3
Vigerslevparken
HB
Vigerslevparken
30.
søndag
11.40
Østerbro IF
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1
KB. Pile Alle
Fremad Amager
KB. Pile Alle
30.
søndag
11.40
Østerbro IF
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
Kastrup Bk.
Skovshoved I P
30.
søndag
11.40
Østerbro IF
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Kunst
Kastrup BK
Skovshoved I P
SIF Kunst
30.
søndag
11.40
Valby
Herrer
U5
U5 Drenge (12) 3M Forår • Pulje 1
Vanløse I P
Østerbro IF (1)
Vanløse I P
30.
søndag
11.40
FA 2000 (2)
Herrer
U5
U5 Drenge (12) 3M Forår • Pulje 2
Vanløse I P
Østerbro IF (2)
Vanløse I P
30.
søndag
11.45
Østerbro IF 2
Kvinder
Senior
KS Kv. Forår • KSK
Kunst, Fælledparken
Heimdal
Kunst, Fælledparken
30.
søndag
13.00
Østerbro IF
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M C Forår • Pulje 2
Røllikevej
AB Tårnby (2)
Røllikevej
30.
søndag
13.00
Østerbro IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Kunst
Østerbro IF (2)
Skovshoved I P
SIF Kunst
30.
søndag
13.00
Østerbro IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Kunst
Tårnby FF
Skovshoved I P
SIF Kunst
30.
søndag
13.50
Skovshoved IF
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M C Forår • Pulje 2
Røllikevej
Østerbro IF
Røllikevej
30.
søndag
13.50
Skovshoved IF
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Græs 1
Østerbro IF (1)
Skovshoved I P
SIF Græs 1
30.
søndag
13.50
Østerbro IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
Kastrup Bk
Skovshoved I P
30.
søndag
13.50
Skovshoved IF
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Kunst
Østerbro IF (1)
Skovshoved I P
SIF Kunst
30.
søndag
14.40
Østerbro IF
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M C Forår • Pulje 2
Røllikevej
Kastrup Bk. (1)
Røllikevej
30.
søndag
14.40
Østerbro IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Græs 1
Kastrup Bk
Skovshoved I P
SIF Græs 1
30.
søndag
14.40
Østerbro IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
Skovshoved IF
Skovshoved I P
30.
søndag
14.40
Østerbro IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 2
Skovshoved I P
SIF Kunst
Kastrup Bk.
Skovshoved I P
SIF Kunst
Maj 2017
1.
mandag
18.30
Østerbro IF 6
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P5
Fælledparken
Vanløse 2
Fælledparken
1.
mandag
19.45
Østerbro IF 2
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Forår • P2
Fælledparken
FC Ø
Fælledparken
2.
tirsdag
18.30
Østerbro IF 3
Herrer
Senior
Herre Senior 2 7M Forår • P3
Fælledparken
FB 5
Fælledparken

RSS FEED

Begivenheder

  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016 i København: Østerbro IF
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets træner 2016: Peter Høgfeldt
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets Østerbro'er 2016: Torben Friberg
  • Nyheder fra Østerbro IF
    FC Prostata vinder Danskernes Idrætspris
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets Idrætspris 2016
  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Gløggaften torsdag den 15. december 2016
  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Willy Larsen Cup Lørdag den 3. december 2016 kl. 9:00
  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Banko spil i Fælledklubhuset mandag den 7. november 2016 kl. 19:00
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Kom til masser af god fodbold i weekenden
  • Ungdomsfodbold
    U19 vinder ude over Vestia