Menu
Nyheder fra Østerbro IF 15. februar kl. 16:23
NYT FRA KONTORET Der vil være åbent for afhentning af spillerdragter, fremvisning af SU-kort etc. mandag den 19/2 og 26/2 kl. 12-14 og torsdag den 22/2 kl. 14-18.
Nyheder fra Old Boys Foreningen
22. december kl. 22:58 Billardturneringen 2018
Ungdomsfodbold
24. januar kl. 20:11 Målmands træning på Kunsten for Ungdoms målmænd
Nyheder fra Old Boys Foreningen
20. januar kl. 13:10 Julefrokost januar 2018
Ungdomsfodbold
16. januar kl. 16:40 U 13 holdets sponsor TANDKUNSTEN

Begivenheder

  • Nyheder fra Østerbro IF
    Indkaldelse til ordinær Generalforsamling torsdag den 22. marts 2018 kl.18:30 i Fælledklubhusets Cafe - NY INFORMATION
  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Julefrokost januar 2018
  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Willy Larsen Cup 2017
  • Ungdomsfodbold
    DBU sommer Fodboldskole - 25 års jubilæum
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Kommende kampe
Februar 2018
9.
fredag
20.00
Østerbro IF
3 - 0
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P6
Kunst, Fælledparken
Kokkedal L.F.
Kunst, Fælledparken
11.
søndag
09.00
Tårnby FF
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9
Kunst, Valby IP, tribunen
Østerbro IF (1)
Kunst, Valby IP, tribunen
11.
søndag
09.18
Østerbro IF (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9
Kunst, Valby IP, tribunen
Hellas
Kunst, Valby IP, tribunen
11.
søndag
09.54
Kastrup Bk.
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9
Kunst, Valby IP, tribunen
Østerbro IF (1)
Kunst, Valby IP, tribunen
11.
søndag
10.12
Østerbro IF (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 9
Kunst, Valby IP, tribunen
BK Frem
Kunst, Valby IP, tribunen
17.
lørdag
09.30
Brøndbyernes IF
9 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Brøndby Stadion
Østerbro IF
Brøndby Stadion
24.
lørdag
15.00
BSV af 2016
0 - 3
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P6
Rundforbi Stadion Kunst
Østerbro IF
Rundforbi Stadion Kunst
25.
søndag
15.00
Østerbro IF
4 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Ryparken
BK Avarta
Kunst, Ryparken
Marts 2018
3.
lørdag
09.00
Albertslund IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6
Albertslund Stadion Kunstgræs
Østerbro IF
Albertslund Stadion Kunstgræs
3.
lørdag
09.18
Østerbro IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6
Albertslund Stadion Kunstgræs
RB 1906
Albertslund Stadion Kunstgræs
3.
lørdag
09.30
Østerbro IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Fælledparken
Bagsværd BK
Kunst, Fælledparken
3.
lørdag
09.54
Bk Fix
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6
Albertslund Stadion Kunstgræs
Østerbro IF
Albertslund Stadion Kunstgræs
3.
lørdag
10.00
Østerbro IF (3)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 7
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Ørestad IF
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
3.
lørdag
10.12
Østerbro IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6
Albertslund Stadion Kunstgræs
Bk. Union
Albertslund Stadion Kunstgræs
3.
lørdag
10.15
Skjold (1)
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Lundehusparken
Østerbro IF
Kunst, Lundehusparken
3.
lørdag
10.18
Fremad Amager
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 7
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Østerbro IF (3)
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
3.
lørdag
10.36
Fremad Valby
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 7
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Østerbro IF (3)
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
3.
lørdag
11.12
Østerbro IF (3)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 7
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Tårnby FF
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
3.
lørdag
11.30
Østerbro IF
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Ryparken
Herstedøster IC
Kunst, Ryparken
3.
lørdag
11.30
BK Skjold
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Ryparken
Østerbro IF
Kunst, Ryparken
4.
søndag
09.00
Østerbro IF
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 4
Kunst, Sundby/Kløvermarken
Sundby Bk.
Kunst, Sundby/Kløvermarken
4.
søndag
09.00
B.1908
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3
Gladsaxe stadion Kunstgræs
Østerbro IF (1)
Gladsaxe stadion Kunstgræs
4.
søndag
09.00
Østerbro IF (2)
Omklædning 2
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5
Kunst, Husumparken
Bane 1 C (5 mands) - Kunstgræs
Dragør BK (1)
Omklædning 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 C (5 mands) - Kunstgræs
4.
søndag
09.00
Østerbro IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6
Albertslund Stadion Kunstgræs
B 93 (1)
Albertslund Stadion Kunstgræs
4.
søndag
09.00
Østerbro IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3
Kunst, Jens Jessens Vej
FA 2000 (1)
Kunst, Jens Jessens Vej
4.
søndag
09.00
KB (4)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5
Værkstedvej
Østerbro IF (1)
Værkstedvej
4.
søndag
09.18
Kastrup Bk.
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 4
Kunst, Sundby/Kløvermarken
Østerbro IF
Kunst, Sundby/Kløvermarken
4.
søndag
09.18
Østerbro IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3
Gladsaxe stadion Kunstgræs
FC Holte
Gladsaxe stadion Kunstgræs
4.
søndag
09.18
Vallensbæk IF
Omklædning 2
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5
Kunst, Husumparken
Bane 1 C (5 mands) - Kunstgræs
Østerbro IF (2)
Omklædning 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 C (5 mands) - Kunstgræs
4.
søndag
09.18
Østerbro IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 2
Karsemosegård Kunstgræs
Nivå-Kokkedal FK
Karsemosegård Kunstgræs
4.
søndag
09.18
Brønshøj Bk.
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6
Albertslund Stadion Kunstgræs
Østerbro IF (1)
Albertslund Stadion Kunstgræs
4.
søndag
09.18
BSF
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Østerbro IF (2)
Kunst, Jens Jessens Vej
4.
søndag
09.36
FA 2000
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 4
Kunst, Sundby/Kløvermarken
Østerbro IF
Kunst, Sundby/Kløvermarken
4.
søndag
09.36
Østerbro IF (2)
Omklædning 2
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
Rosenhøj BK
Omklædning 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
4.
søndag
09.36
B. 1973, Herlev (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 2
Karsemosegård Kunstgræs
Østerbro IF (2)
Karsemosegård Kunstgræs
4.
søndag
09.36
Jægersborg BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6
Albertslund Stadion Kunstgræs
Østerbro IF (1)
Albertslund Stadion Kunstgræs
4.
søndag
09.36
Østerbro IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3
Kunst, Jens Jessens Vej
KB (2)
Kunst, Jens Jessens Vej
4.
søndag
09.36
Østerbro IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5
Værkstedvej
Vestia
Værkstedvej
4.
søndag
09.54
KB (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3
Gladsaxe stadion Kunstgræs
Østerbro IF (1)
Gladsaxe stadion Kunstgræs
4.
søndag
09.54
Husum Bk
Omklædning 2
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
Østerbro IF (2)
Omklædning 2
Kunst, Husumparken
Bane 1 D (5 mands) - Kunstgræs
4.
søndag
09.54
Østerbro IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 2
Karsemosegård Kunstgræs
Husum Bk (1)
Karsemosegård Kunstgræs
4.
søndag
09.54
FB (3)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Østerbro IF (2)
Kunst, Jens Jessens Vej
4.
søndag
09.54
Østerbro IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5
Værkstedvej
B 93 (3)
Værkstedvej
4.
søndag
10.00
Orient GI
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Rødovre Stadion Kunst
Østerbro IF
Rødovre Stadion Kunst
4.
søndag
10.12
Østerbro IF
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 4
Kunst, Sundby/Kløvermarken
Valby
Kunst, Sundby/Kløvermarken
4.
søndag
10.12
Østerbro IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 3
Gladsaxe stadion Kunstgræs
Gladsaxe-Hero BK
Gladsaxe stadion Kunstgræs
4.
søndag
10.12
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 2
Karsemosegård Kunstgræs
Østerbro IF (2)
Karsemosegård Kunstgræs
4.
søndag
10.12
Østerbro IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 6
Albertslund Stadion Kunstgræs
Herstedøster IC
Albertslund Stadion Kunstgræs
4.
søndag
10.12
Valby
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 5
Værkstedvej
Østerbro IF (1)
Værkstedvej
4.
søndag
12.00
Nivå FC
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P6
Humlebæk Stadion Kunstgræs
Østerbro IF
Humlebæk Stadion Kunstgræs
4.
søndag
12.18
Østerbro IF
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
Himmelev-Veddelev BK
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
4.
søndag
12.36
Ølstykke FC
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
Østerbro IF
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
4.
søndag
12.54
Østerbro IF
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
KB (1)
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
4.
søndag
13.12
LSF
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
Østerbro IF
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
4.
søndag
16.00
Østerbro IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Fælledparken
Orient GI
Kunst, Fælledparken
4.
søndag
16.00
Østerbro IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 11
Kunst, Fælledparken
B.93 (1)
Kunst, Fælledparken
4.
søndag
16.18
CIK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 11
Kunst, Fælledparken
Østerbro IF
Kunst, Fælledparken
4.
søndag
16.36
Østerbro IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 11
Kunst, Fælledparken
BK Hellas
Kunst, Fælledparken
4.
søndag
16.54
Bk. Skjold (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 11
Kunst, Fælledparken
Østerbro IF
Kunst, Fælledparken
7.
onsdag
18.00
Kr. Værløse IF
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Værløse Stadion
Østerbro IF
Værløse Stadion
9.
fredag
18.00
FA 2000
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Østerbro IF
Kunst, Jens Jessens Vej
10.
lørdag
11.30
Skjold (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Lundehusparken
Østerbro IF
Kunst, Lundehusparken
11.
søndag
15.15
Olympic Amager KIF
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kløvermarken
Østerbro IF
Kløvermarken
11.
søndag
16.00
Østerbro IF
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Fælledparken
BK Rødovre
Kunst, Fælledparken
11.
søndag
16.00
Østerbro IF
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P6
Kunst, Fælledparken
Farum BK
Kunst, Fælledparken
17.
lørdag
09.30
Østerbro IF
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Fælledparken
B 1903 (2)
Kunst, Fælledparken
17.
lørdag
11.30
Østerbro IF
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Ryparken
GVI
Kunst, Ryparken
17.
lørdag
13.00
KB (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Østerbro IF
Kunst, KB, P. Bangs Vej
17.
lørdag
16.00
Kvistgård IF
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P6
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
Østerbro IF
Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs
18.
søndag
10.00
Taastrup FC (2)
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 4
NyBolig Park - Kunstgræs
Østerbro IF
NyBolig Park - Kunstgræs
18.
søndag
13.00
Gladsaxe-Hero BK
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 2
Gladsaxe stadion Kunstgræs
Østerbro IF
Gladsaxe stadion Kunstgræs
18.
søndag
16.00
Østerbro IF
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Fælledparken
Rosenhøj BK
Kunst, Fælledparken