Menu
Nyheder fra Østerbro IF 19. januar kl. 11:30
Nyt på kontoret Nye åbningstider og ny kollega på kontoret
Ungdomsfodbold
16. januar kl. 16:40 U 13 holdets sponsor TANDKUNSTEN
Senior fodbold
31. december kl. 10:00 70+ til træning torsdag formiddag på Kunsten
Klubnyt
08. december kl. 19:02 Vigtig meddelelse fra kassereren
Nyheder fra Østerbro IF
29. november kl. 23:04 Østerbro IF fik 5 turneringsvindere i efteråret 2017

Begivenheder

  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Billardturneringen 2018
  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Julefrokost januar 2018
  • Nyheder fra Old Boys Foreningen
    Willy Larsen Cup 2017
  • Ungdomsfodbold
    DBU sommer Fodboldskole - 25 års jubilæum
  • Nyheder fra Østerbro IF
    Årets fodboldklub 2016
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Kommende kampe
Januar 2018
7.
søndag
17.00
FC Nordhavn
livescore
10 - 5
Herrer
Senior
Futsal Serie 2 • Pulje 2
Prismen
Østerbro IF
Prismen
13.
lørdag
09.30
Østerbro IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Fælledparken
KB (2)
Kunst, Fælledparken
14.
søndag
11.30
B93 (2)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Ryparken
Østerbro IF
Kunst, Ryparken
14.
søndag
16.00
Østerbro IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Fælledparken
Brønshøj BK
Kunst, Fælledparken
14.
søndag
16.00
Østerbro IF (1)
4 - 2
Kvinder
Senior
Futsal Serie 1 (Kvinder) • Pulje 1
Sundbyøster Hal 2
FC Nyhavn
Sundbyøster Hal 2
14.
søndag
18.00
Sundby Bk.
8 - 2
Kvinder
Senior
Futsal Serie 1 (Kvinder) • Pulje 2
Sundbyøster Hal 2
Østerbro IF (2)
Sundbyøster Hal 2
21.
søndag
13.30
HIK
12 - 1
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, HIK
Østerbro IF
Kunst, HIK
22.
mandag
23.59
Østerbro IF
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P6
Kunst, Fælledparken
Allerød Fodbold Klub (2)
Kunst, Fælledparken
27.
lørdag
11.15
Hellas
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Valby IP, tribunen
Østerbro IF
Kunst, Valby IP, tribunen
27.
lørdag
13.00
Vanløse (1)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Vanløse I P
Østerbro IF
Vanløse I P
27.
lørdag
14.30
FB (3)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Østerbro IF (3)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
27.
lørdag
14.30
Dragør BK
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Dragør Bk
Østerbro IF
Dragør Bk
27.
lørdag
14.48
Østerbro IF (3)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Nandrupvej's Idrætsanlæg
FA 2000 (1)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
27.
lørdag
15.24
B 93 (3)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Østerbro IF (3)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
27.
lørdag
15.42
Østerbro IF (3)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Nandrupvej's Idrætsanlæg
KB (3)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
28.
søndag
09.00
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
Østerbro IF
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
28.
søndag
09.00
Østerbro IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 10
Vallensbæk Idrætscenter kunst
Vestia
Vallensbæk Idrætscenter kunst
28.
søndag
09.00
Østerbro IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Albertslund Stadion Kunstgræs
FA 2000 (2)
Albertslund Stadion Kunstgræs
28.
søndag
09.00
Fix
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Kunst, Tingbjerg IP
Østerbro IF
Kunst, Tingbjerg IP
28.
søndag
09.00
Østerbro IF (2)
Kvinder
Senior
Futsal Serie 1 (Kvinder) • Pulje 2
Prismen
HB
Prismen
28.
søndag
09.18
Østerbro IF
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Bk. Skjold
Kunst, Tårnby Stadion
28.
søndag
09.18
Vallensbæk IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 10
Vallensbæk Idrætscenter kunst
Østerbro IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter kunst
28.
søndag
09.18
Rosenhøj BK (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Albertslund Stadion Kunstgræs
Østerbro IF (2)
Albertslund Stadion Kunstgræs
28.
søndag
09.18
Østerbro IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Kunst, Tingbjerg IP
Skovshoved IF (3)
Kunst, Tingbjerg IP
28.
søndag
09.36
Østerbro IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 10
Vallensbæk Idrætscenter kunst
Sundby Bk.
Vallensbæk Idrætscenter kunst
28.
søndag
09.36
Brøndbyernes IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Albertslund Stadion Kunstgræs
Østerbro IF (2)
Albertslund Stadion Kunstgræs
28.
søndag
09.54
AB Tårnby (2)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Østerbro IF
Kunst, Tårnby Stadion
28.
søndag
09.54
Valby (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 10
Vallensbæk Idrætscenter kunst
Østerbro IF (2)
Vallensbæk Idrætscenter kunst
28.
søndag
09.54
FC Holte (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Kunst, Tingbjerg IP
Østerbro IF
Kunst, Tingbjerg IP
28.
søndag
10.00
Østerbro IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 13
Kunst, Lundehusparken
BK Fix (1)
Kunst, Lundehusparken
28.
søndag
10.00
Husum Bk (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
Østerbro IF (1)
Espelunden Kunstgræs
28.
søndag
10.12
Østerbro IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Albertslund Stadion Kunstgræs
Herstedøster IC
Albertslund Stadion Kunstgræs
28.
søndag
10.12
Østerbro IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 5
Kunst, Tingbjerg IP
KB (1)
Kunst, Tingbjerg IP
28.
søndag
10.18
RB 1906
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 13
Kunst, Lundehusparken
Østerbro IF
Kunst, Lundehusparken
28.
søndag
10.18
Østerbro IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
BSF
Espelunden Kunstgræs
28.
søndag
10.36
Tårnby FF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 13
Kunst, Lundehusparken
Østerbro IF
Kunst, Lundehusparken
28.
søndag
10.54
BK Avarta (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
Østerbro IF (1)
Espelunden Kunstgræs
28.
søndag
11.12
Østerbro IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 13
Kunst, Lundehusparken
CPH Youth FC
Kunst, Lundehusparken
28.
søndag
11.12
Østerbro IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4
Espelunden Kunstgræs
Albertslund IF
Espelunden Kunstgræs
28.
søndag
12.00
CIK
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Østerbro IF (1)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
28.
søndag
12.00
FB (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Østerbro IF (2)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
28.
søndag
12.00
USG Q
Kvinder
Senior
Futsal Serie 1 (Kvinder) • Pulje 1
Prismen
Østerbro IF (1)
Prismen
28.
søndag
12.18
Østerbro IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Nandrupvej's Idrætsanlæg
KB (1)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
28.
søndag
12.36
Østerbro IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4
Nandrupvej's Idrætsanlæg
B.93 (2)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
28.
søndag
12.54
FB (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Østerbro IF (1)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
28.
søndag
12.54
Østerbro IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4
Nandrupvej's Idrætsanlæg
KB (2)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
28.
søndag
13.12
Østerbro IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Nandrupvej's Idrætsanlæg
B.93 (1)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
28.
søndag
13.12
FA 2000 (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 4
Nandrupvej's Idrætsanlæg
Østerbro IF (2)
Nandrupvej's Idrætsanlæg
28.
søndag
15.00
Østerbro IF
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Ryparken
BK Friheden
Kunst, Ryparken
28.
søndag
16.00
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Fælledparken
Østerbro IF
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
16.00
Østerbro IF
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Fælledparken
Bk. Hekla
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
16.36
Østerbro IF
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Fælledparken
B 1903 (1)
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
16.54
Østerbro IF
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Fælledparken
BK Hellas
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
17.12
KB (3)
Herrer
U9
U9 Drenge A (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 3
Kunst, Fælledparken
Østerbro IF
Kunst, Fælledparken
28.
søndag
18.00
FB (1)
Herrer
Senior
Futsal Serie 2 • Pulje 2
Sundbyøster Hal 2
Østerbro IF
Sundbyøster Hal 2