Menu

1. holdet, 1. division - P1 + LP 2017/18

Senior Sportschef Casper Christensen

Tlf. 2195 7913

cac.christensen@gmail.com


Cheftræner - Kim Backmann - tlf.: 2810 6318
Teamkoordinator - Sarah Bech Stausbøll

Målmandstræner - Daniel Dengaky
Angrebstræner: Karsten Arenfeldt
Fysisk træner Anders Q. Steensen

 Behandlerteam: 
 Cheffysioterapeut: Asger Pedersen
 Fysioterapeut: Tina Eriksen Crawack
 Fysioterapeut: Claus Weinkauf

Træningstider SOMMER:    

Mandage: 18:00 - 19:30 (Græs, Fælledparken)
Tirsdage:  19:30 - 21:00 (Kunst, Fælledparken)
Torsdag:   19:30 - 21:00 (Kunst, Fælledparken)

Omklædning er fælles, der er træningstøj mm.

Holdets stab

Cheftræner
ingen pic
Kim Backmann
Målmandstræner
ingen pic
Clavy Daniel Dengaky
Assistenttræner
ingen pic
Karsten Arenfeldt Olesen

Spillerliste

ingen img
Amalie Holm
ingen img
Amalie Palme
ingen img
Bianca Mosborg Stusgaard Nissen
ingen img
Camilla Krabbe Sørensen
ingen img
Camilla Vinther Olsen
ingen img
Cecilie Hostrup Langkjær
ingen img
Chelsea Cole
ingen img
Christine Nielsen
ingen img
Dalia Rasmi Khalil
ingen img
Emily Grace Paymer
ingen img
Feodora Olivia Frisesdahl
ingen img
Hannah Brokman
ingen img
isabell vegsund
ingen img
Jeanette Linder
ingen img
Josephine Dagmar Munch
ingen img
Katrine Grau Muller
ingen img
Lea Gregers
ingen img
Line Nan Cho Godrum
ingen img
Lise Jensen
ingen img
Liv Finbogadottir Arge
ingen img
Malou Woldbye Tholin
ingen img
Maria Dinche Johansen
ingen img
Mathilde Gorski Østergaard
ingen img
Mathilde Stenevad Christensen
ingen img
Mia Djurhuus Petersen
ingen img
Milja Reinert Simonsen
ingen img
Nanna Nymand Schmidt
ingen img
Nina Kjeldsen
ingen img
Olga Kristina Hansen
ingen img
Pernille Galle Boye
ingen img
Saffie Christensen
ingen img
Sandra Andersen
ingen img
Sara Dorthea Nielsen
ingen img
Sarah Stausbøll
ingen img
Sharon N. Mutyaba
ingen img
Siham Ahmed
ingen img
Sofie Broch-Lips
ingen img
Stasia Winther
ingen img
Vy Lan

Kampprogram1.division 2017/18 • Pulje 1

August 2017

Kolding B
12. aug
Kl. 15.30
Ude
Mosevej Sportsplads

Østerbro IF

Østerbro IF
19. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

FC Damsø

Sundby
26. aug
Kl. 13.00
Ude
Sundby/Kløvermarken

Østerbro IF

Østerbro IF
30. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Kunst, Fælledparken

B. 93
September 2017

Birkerød
2. sep
Kl. 11.00
Ude
Birkerød Stadion

Østerbro IF

Greve
17. sep
Kl. 14.00
Ude
Greve Idræts Center

Østerbro IF

Østerbro IF
23. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Herlufsholm

Østerbro IF
30. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Kolding B
Oktober 2017

FC Damsø
7. okt
Kl. 12.00
Ude
Vanløse IP. Opvisn.

Østerbro IF

Østerbro IF
14. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Sundby

B. 93
21. okt
Kl. 15.45
Ude
Østerbro Stadion

Østerbro IF
November 2017

Østerbro IF
4. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Birkerød

Østerbro IF
11. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Kunst, Fælledparken

Greve

Herlufsholm
18. nov
Kl. 13.00
Ude
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)

Østerbro IF

KampprogramKvinde-LP 2017/2018 • Pulje 1

August 2017

Farum BK
16. aug
Kl. 18.15
Ude
Farum Park

Østerbro IF

Stilling1.division 2017/18 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B. 93 0 0 0 0 0
2 Birkerød 0 0 0 0 0
3 FC Damsø 0 0 0 0 0
4 Greve 0 0 0 0 0
5 Herlufsholm 0 0 0 0 0
6 Kolding B 0 0 0 0 0
7 Sundby 0 0 0 0 0
8 Østerbro IF 0 0 0 0 0
Live-score

Holdstatistik - generelt1.division 2017/18 • Pulje 1

Kampe 0
Mål 0
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form

Holdstatistik - genereltKvinde-LP 2017/2018 • Pulje 1

Kampe 0
Mål 0
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form